יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

המוסף בצפונט

כתבות עומק מורחבות וכתבות מגזין

סוכרת לא אצלו

כך הפך אילן עוז מקרית שמונה מחולה סוכרת נואש, לאיש שחולי סוכרת מכל רחבי הארץ פונים אליו לטיפול ומבריאים באמצעות השיטה שפיתח

פורסם בתאריך:


אהוד אשכנזי, תושב קצרין, סבל מסוכרת קשה. הטיפולים המקובלים כבר לא עזרו לו, והמצב הלך והחמיר. באוגוסט 2014 הוא שמע במקרה על מישהו מקרית שמונה שמציע טיפול ייחודי לסוכרת. אשכנזי החליט שאין לו מה להפסיד, והגיע לאילן עוז.  "הגעתי אליו עם הידיים למעלה, נכנעתי", מספר אשכנזי. "הייתי מזריק אינסולין  5-6 פעמים ביום, פלוס כדורים, וזה לא עזר. אילן שאל אותי, 'מה אתה רואה?', 'אני רואה תהום'", השבתי לו.

"'אתה מוכן לניסיון? הוא שאל, 'כן', השבתי. עשינו ניסיון, אחרי שלוש שעות שנינו נדהמנו, מ-190 ערך סוכר בדם, נפלתי ל-120. זה שלוש קפסולות שהוא נתן לי, אני עד היום לא יודע מה זה בדיוק היה. התחלנו לעבוד, ביום ה- 12 הוא מתקשר, 'אילן זה לא בסדר', אני אומר לו. 'כמה הוא שואל', 'אני 70', ואני רגיל לקום בבוקר 380".

כך מתאר אשכנזי את מה שעבר עליו כשהחל את הטיפול אצל אילן עוז. תוך פחות משבועיים הפסיק אשכנזי להזריק לעצמו אינסולין, והיום הוא מתאר את מצבו כבריא לגמרי. עוז, שאשכנזי היה בין הראשונים שטופלו אצלו, מעיד שבעקבות ההחלמה המהירה של אשכנזי, הוא השתכנע שהוא חייב להקדיש את כל זמנו ומרצו לטיפול בחולי סוכרת.

עצה מהרוקחת

"סוכרת זה שיבוש שנגרם לגוף, וניתן לצאת ממנו ומהר", מצהיר עוז. הביטחון שיש לעוז בכך שניתן לרפא לחלוטין את מחלת הסוכרת, נובע קודם כל מכך שהוא התנסה בכך באופן אישי. על מה שקרה לו הוא מעיד: "בבדיקות שעשיתי במרץ 2014 התגלה אצלי סוכר ברמות גבוהות. 261 גלוקוז בצום (מצב תקין הוא בין 70 ל- 100) ו- A1C 10.7 (מצב תקין הוא בין 4 – ל- 5.7).

"לאחר שנבדקתי על ידי רופא, ירדתי לבית המרקחת עם המרשם. הרוקחת נתנה לי את מה שהרופא רשם, ולמזלי הרב היא הציעה לי תוסף תזונה כלשהו. לדבריה התוסף עזר לאבא שלה, שגם הוא סבל מסוכרת. החלטתי לשמוע בעצת הרוקחת. הייתי נחוש לנסות להבריא מהמחלה. כבר סבלתי מתופעות של יובש בפה, איבוד תחושה ברגל ימין, ועוד תופעות. לאחר שלושה חודשים היו לי ערכים של אדם בריא. הכל נעשה תחת מעקב של רופא המשפחה. פרסמתי מודעה בעיתון מקומי, ופנו אלי אנשים מהסביבה. מה שהתרחש אצלי, קרה גם אצלם.

המטופלת הראשונה שנענתה למודעה של אילן עוז היתה מרגלית בוזגלו, תושבת קרית שמונה. על המפגש והטיפול היא מספרת בסרטון שנמצא באתר האינטרנט "סוכרת לא אצלנו", האתר של אילן עוז. "לפני כמה חודשים ה-A1C שלי היה 11, וערכים גבוהים של סוכר בין 200 ל - 300 גלוקוז בדם. הזרקתי פעמיים ביום, ונטלתי 9 כדורים. זה לא עזר, הערכים המשיכו להיות גבוהים מאוד.

"המפגש שלי עם אילן היווה תפנית בחיי ובהתייחסות שלי לכל אורח החיים. הערכים שלי ירדו באופן פלאי ובמהירות. אחרי שלושה שבועות הפסקתי עם הזריקות והכדורים. כרגע אני רק על תוספי התזונה שאילן המליץ עליהם. אני מרגישה מצוין כפי שלא הרגשתי קודם. אני פונה לכל האנשים שסובלים מסוכרת. אל תאמרו אין טיפול בסוכרת. מי שבא לטפל אצל אילן יקבל יחס אישי, מסור, אמין, זמין, ובעיקר התוצאות הן מיידיות".

ייעוץ אינדיווידואלי לכל מטופל

לפני קצת יותר משנתיים החל עוז במסע שלו לטיפול בחולי הסוכרת, וכיום ישנם כבר 700 איש שטופלו אצלו מכל רחבי הארץ. הטיפול עולה בין 2,000 ל- 3,000 שקלים בתוספת מע"מ. האנשים שפונים לעוז מגיעים לפגישה ראשונה שנמשכת כשעה. שם הם מקבלים הנחיות, הן על תוספי התזונה שהם צריכים ליטול, והן הוראות מה מותר ומה אסור לאכול.

מהפגישה הזו ואילך הקשר עם אילן עוז הוא בעיקרו טלפוני. המטופלים מדווחים לעוז על מצבם, והוא מייעץ להם ומכוון אותם. עוז מבהיר כי אינו יכול לפרסם עצות כלליות לחולי הסוכרת, משום שלדבריו המינון והקומבינציה של התוספים והוראות התזונה משתנים ממטופל למטופל, ומשתנים גם תוך כדי תקופת הטיפול.

"מה שאני מוכן להגיד הוא שהכל עובר דרך הפחמימות", הוא מבהיר. "זה לא שאסור לצרוך פחמימות, ולראיה אני מראה לך איך אני עכשיו יכול לאכול דבש בלי חשש. לגבי האופן שזה עובד, וההסברים הרפואיים, אני לא יכול לפרט, משום שאינני רופא, וכל התבטאות שלי עלולה לגרור תביעות נגדי מצד אנשים בתוך הממסד הרפואי, שדעתם לא נוחה מהפעילות שלי".

מכתב ממשרד הבריאות

עוז מודד כל מילה שיוצאת מפיו, משום שהוא קיבל כבר מכתב התרעה ממשרד הבריאות. במכתב שנשלח אליו ממשרד הבריאות ב-27 במרץ 2016 נכתב: "פרסומיך ברשת האינטרנט ובאמצעי תקשורת נוספים הועברו לבחינת הוועדה הבין משרדית להטעיית הציבור בפרסום, במשרד הבריאות".

בהמשך מפורטות כל הוראות החוק, ונטען כי בפרסומיו של עוז: "עולה ‏מצג ‏של‏ טיפול‏ רפואי‏ בחולים, ‏אבחונם,‏ מתן ‏תכניות טיפולית, ‏מרשמים‏ וריפוי‏ במגוון‏ של ‏מחלות ‏ומצבים‏ רפואיים‏ כגון, ‏סוכרת,‏ טיפול ‏בכולסטרול,‏ לחץ‏ דם‏ ואף ‏בעיות‏ ראיה.

"אתה‏ מגדיל‏ לעשות ‏ואף ‏מציע‏ ומשווק‏ 'שיטות ‏טיפול'‏ חלופיות‏ לטיפול‏ רפואי‏ מוכר,‏ ללא‏ כל ‏בסיס ‏מדעי‏ תוך ‏הטעיית ‏הציבור, תוך ‏ייחוס ‏סגולות ‏ביחס ‏לשיטות ‏הטיפול ‏והריפוי ‏שאתה ‏מציע ‏באופן ‏המהווה‏ תחליף‏ לטיפול ‏תרופתי, ‏לרבות ‏ייחוס ‏סגולות‏ ריפוי‏ לתוספי‏ תזונה".‏

המכתב הזה מסביר מדוע עוז כל כך זהיר בהתבטאויותיו. "אני מחתים את כל המטופלים שלי על מסמך שמבהיר, שמדובר בטיפול אלטרנטיבי, שאינני רופא, ושאינני מציע להם לא ללכת לרופא, או להחליף את הטיפול שהם כבר מקבלים". הוא מדגיש. "הסיבה שהאנשים שטופלו אצלי הפסיקו להזריק לעצמם אינסולין, היא משום שהם, לאחר התייעצות עם הרופא המטפל שלהם, הגיעו למסקנה שאין בכך צורך. הערכים של בדיקות הדם שלהם, זה מה שקבע מבחינתם.

"את השיטה שלי פיתחתי על ידי ניסוי וטעיה. קראתי המון חומר על הנושא בספרים ובאינטרנט. מבחינתי מה שחשוב זה האם יש תוצאות חיוביות לטיפול או לא. זה לא נכון לדעתי לטעון שהפתרונות לכל מיני מחלות יכולים להגיע רק מתוך הממסד הרפואי, כי הרי יש הרבה שיטות ברפואה האלטרנטיבית, והשיטה שלי היא עוד אחת מיני רבות. בנוסף לכך אני מוכן להעמיד את השיטה שלי במבחן. העניין הוא שעד כה אף אחד במשרד הבריאות לא הרים את הכפפה".

לא הבראת לא שילמת

 

עוז מוכן להעמיד את השיטה שלו במבחן ויותר מכך, במחירון שמפורסם באתר האינטרנט שלו הוא מתחייב להחזר כספי, במידה ואין הבראה  מהמחלה. "לא הבראת לא שילמת!" מצוין באופן בולט. עוז התחיל להציע את השיטה שלו רק לפני שנתיים, והיום הוא כבר עובד בכל רחבי הארץ. יש לו משרדים בחיפה, באשדוד, בירושלים ובעפולה.  

כשנפגשתי עם עוז השבוע על כוס קפה בקרית שמונה, הוא הגיע יחד עם אשתו חני. היא הפכה להיות המתאמת של הטיפולים והפגישות שלו, והיא עונה לטלפון שלא מפסיק לצלצל. כדי לייעל את העניינים, הם מציעים גם אפשרות להודעות בווטסאפ. עכשיו כשיש כבר 700 אנשים שטופלו אצלו, אילן גייס לעזרה גם את הבת, ליאור. תוך כדי הריאיון עמו, חני מדי פעם פנתה לאילן, כשמטופל כלשהו שאל אותה בטלפון שאלה. המטופלים מדווחים על רמות הסוכר שלהם לאילן מדי יום, והוא מייעץ, מכוון וגם מרגיע.

מחלת הסוכרת היא מחלה נפוצה מאוד. כיום לוקים בה בישראל קרוב לחצי מיליון איש. זו מחלה קשה שיכולה להוביל לנכות ואף למוות. גם במצבים פחות קשים מדובר במחלה שמשבשת מאוד את החיים, והיא גם מהווה נטל כבד על מערכת הבריאות.

אילן עוז סבור שמערכת הרפואה צריכה לבצע חשיבה מחדש בנושא הזה. "המצב הרי רק הולך ומחמיר, ואחוז חולי הסוכרת עולה בהתמדה", הוא אומר בצער. "אני עושה את מה שאני יכול למען חולי הסוכרת, ואני מבין היטב את מצוקתם, כי חוויתי את זה על בשרי. אני מקווה שבעתיד המציאות הזו תשתנה, והיא יכולה להשתנות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
כרמיאל (ל"ת)
איציק צרלין | 12:14   05.11.19