יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

אמא, מה זה מקורבים?

זה מה ששאלה ילדה מחצור הגלילית את אמא שלה, לאחר שהתברר כי רק לילדים של עובדי המתנ"ס איפשרו להיפגש מאחורי הקלעים עם הזמר יונתן מרגי שהופיע בחצור

פורסם בתאריך:


בכל פעם שמגיע זמר מפורסם להופעה בחצור הגלילית, יש שלב לפני המופע שבו מאפשרים לקבוצה מצומצמת של ילדים להיפגש עם הזמר פנים אל פנים, וגם לעשות סלפי.

ילדים רבים רוצים מאוד להיפגש עם הזמר שהם מעריצים, אולם רק ילדים של עובדי המתנ"ס מורשים להיכנס למאחורי הקלעים ולהיפגש עם האמן שאמור לאחר מכן לעלות ולהופיע על הבמה.

הנה מה שמספרת אמא לילדה שהיתה במופע של הזמר יונתן מרגי, שהתקיים בשבוע שעבר בחצור. "הגעתי עם הילדה שלי ושתי אחייניות למופע. הגענו מוקדם, כי הבנות רצו לפגוש את מרגי פנים אל פנים. עמדנו שם וחיכינו, ואז עובדת של המתנ"ס אמרה, 'יש רשימה של המקורבים ורק הם נכנסים'. היא בפירוש השתמשה במילה מקורבים".

חיזוק לדבריה של אותה אם ששמעה את הדברים מגיע מצידו של אב, שאמנם לא נכח במופע, אך מצטט את מה שאשתו, שהיתה במופע, סיפרה לו: "הבת שלי יצאה מהאולם וניגשה למקום שבו אפשר היה להיפגש עם יונתן מרגי, ואז היא חזרה לאשתי ושאלה אותה: "אמא מה זה מקורבים?"

"אשתי לא הבינה בהתחלה ושאלה את הבת שלי, למה היא מתכוונת, ואז הבת אמרה: 'אמרו לנו שרק מקורבים מצטלמים עם מרגי, אמר את זה מישהו שעמד שם בכניסה'. אשתי היתה המומה, ואז, הבת שאלה שוב: 'אמא, אנחנו מקורבים?' מה אפשר לענות לילדה בת 8 ששואלת שאלה כזו?"

הסיפור לא מסתיים בזה. מתברר שישנה עוד פריבילגיה ששמורה רק לילדים של עובדי המתנ"ס. הנה המשך סיפורה של אותה אם: "במהלך המופע מרגי ביקש מהרקדנים שלו לבחור ילדים שיעלו לרקוד איתו על הבמה.

"הרמתי את הבת שלי גבוה, ואחד הרקדנים הצביע עליה שתעלה לבמה. ואז כשרציתי להעלות אותה, עובדי המתנ"ס לא נתנו לי לעבור. אמרתי להם, 'אבל הצביעו עליה'. זה לא עזר, הם חסמו את המעבר ולא נתנו לה לעלות. מי שעלה בסוף לבמה, זה רק הילדים של עובדי המתנ"ס".

התופעה הזו, כך לדברי ההורים, חוזרת על עצמה בכל מופע של אמן מפורסם. זה קרה גם בהופעה של משה פרץ, פאר טסי, בן אל וסטאטיק, וגם אייל גולן.

אותו אבא שבתו לא הורשתה להיפגש עם יונתן מרגי, מוסיף: "הכי מדהים זה שהעובדים במתנ"ס לא מבינים שמשהו כאן לא בסדר. ראיתי בפייסבוק שעובדת אחת מהמתנ"ס התייחסה לטענות והשיבה, 'אבל זה מגיע לנו, אנחנו עובדים קשה'".

להלן תגובת מנהלת המתנ"ס, גרדה יעקובסון: "המרכז הקהילתי מפיק עשרות אירועי תרבות בשנה החל מאירועים קטנים ועד ארועים המוניים. כככל המוטיב המרכזי שמוביל אותנו בכל האירועים הוא שילוב והכלה וחיבור הקהילה.

"לעניין מפגשים עם אמנים, כפי שמקובל בכל הפקה ישנו מספר מצומצם של צילומים שמאפשרים ואנחנו מקפידים על שילוב וחיבור כלל שכבות האוכלוסיה, כולל מתן עדיפות לבעלי צרכים מיוחדים ואוכלוסיות שונות. לעניין טענתך על הילדים שהועלו לבמה, הם נבחרו על ידי האמן ולא על ידי צוות המרכז הקהילתי. המרכז הקהילתי ימשיך לשרת את כלל תושבי היישוב במסירות ובמקצועיות".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: