יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

"אני שוקל הגשת תביעת דיבה כנגד ראש המועצה"

העימות סביב אתר הפסולת הפיראטי בחצור הגלילית עלה מדרגה. ראש המועצה רמז בשידור ברדיו קול רגע, שמי שעומד מאחורי הצתת הפסולת הוא חבר האופוזיציה, גילי ברמי. ברמי שוקל הגשת תביעת דיבה נגד סוויסה

פורסם בתאריך:


מאז שהוחלט על סגירת אתר תאנים, ואין אפשרות להעביר לשם פסולת להטמנה, התפתח בחצור הגלילית אתר אשפה פיראטי. לאתר הזה מושלכת פסולת בנין, גרוטאות וגזם, ולעיתים גם פסולת של השוק העירוני.

מעת לעת פורצות שריפות באתר הפסולת הזה, הנמצא סמוך למגרש הכדורגל. התושבים הגרים בשכונה הסמוכה סובלים באופן תדיר מהשריפות האלה, ואפילו בקיבוץ מחניים התלוננו התושבים על המפגע הזה.

המועצה המקומית התחייבה בפני המשרד להגנת הסביבה שהתופעה הזו תיפסק, אבל לא עמדה בזה. השלכת הפסולת באתר הפיראטי נמשכה, וכך גם השריפות.

ב- 19 לאוקטובר פרסם חבר האופוזיציה במועצת חצור הגלילית, גילי ברמי, סרטון בפייסבוק בו הוא הטיל את האחריות למפגע הזה על ראש המועצה, שמעון סוויסה. הוא טען שעובדי המועצה משליכים שם את הפסולת באתר הפיראטי במקום להעבירה לאתר מוסדר, וזאת על מנת לחסוך בהוצאות.

הסיפור הזה הגיע בסופו של דבר לתוכנית "מדברים ברדיו" ברדיו קול רגע. מנחה התוכנית, אמיתי פוקמן, העלה לשידור את ברמי שאמר: "הרשות המקומית היא שמפנה את האשפה, והיא זו שמגיעה לאתר הפיראטי שאני מדבר עליו, מה שגם צילמנו והראינו לציבור בפייסבוק".

לגבי השריפות שפרצו באתר הפסולת, הוסיף ברמי: "זה היה נראה כאילו יד אלוהים מכוונת וכל פעם שיש איזה ערימה מסוימת, היא נדלקת ונשרפת, אף אחד לא יודע מי הדליק אותה".

לאחר מכן עלה לשידור ראש המועצה, שמעון סוויסה, הוא הכחיש מכל וכל שהמועצה מעורבת בהשלכת הפסולת, וטען שהפסולת מושלכת על ידי "כל מיני גורמים".  הוא טען שמי שיימצא משליך אשפה יטופל במלוא החומרה.

סוויסה המשיך ואמר. "איך יכול להיות, שחבר אופוזיציה בא לצלם זבל, ואחרי שלוש דקות פורצת שם שריפה, המנחה, אמיתי פוקמן, היה קצת מופתע ושאל את סוויסה: "האם מדבריך אני מבין שאתה חושד בחבר המועצה גילי ברמי שהצית?" סוויסה לא חזר בו מהדברים שאמר.

בתגובה לפניית "צפונט" בעניין זה אמר סוויסה, "כיוון שדברי מוקלטים, לא ניתן לשנותם. לא ציינתי שם של אף אחד".

ברמי מנגד סבור שראש המועצה חצה את הגבול של ויכוח לגיטימי, ואמר: "חבל לי לשמוע את ראש המועצה משקר במצח נחושה, יש תיעוד של עובדי המועצה זורקים זבל. הם בעצמם אומרים שהשטח הזה הוקצה לריכוז הפסולת, מפני שאתר האשפה בעין זתים היה סגור,

"ראש המועצה רומז שאני הדלקתי את האש, אני מבקש ממנו להגיש תלונה במשטרה כנגדי, אולי כך יתפסו המציתים. בינתיים אנחנו הגשנו תלונות במשטרה כנגד המציתים. דיברתי כבר עם עורך הדין שלי, והוא אמר לי שיש כאן עילה לתביעת דיבה כנגד ראש המועצה. אני שומר לעצמי את הזכות להגיש תביעה כזו ואשקול זאת בזמן הקרוב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
ברמי אתה לא מפחיד אף אחד... (ל"ת)
מני | 19:27   31.10.19