יום שלישי, 25 בפברואר 2020, ל' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

בחירות בצל צו איסור פירסום

בבחירות בחצור הגלילית מתחרים שניים שהתמודדו זה נגד זה גם בבחירות ב-2008. ראש המועצה המכהן, שמעון סוויסה, מול ראש המועצה לשעבר, שאול כמיסה. היריבות קשה ומרה, וברקע פרשה מזעזעת הקשורה לראש המועצה, שעליה הוטל צו איסור פירסום

פורסם בתאריך:


ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סוויסה, מתמודד בפעם השניה מול ראש המועצה לשעבר, שאול כמיסה. השניים התמודדו זה מול זה בשנת 2008. אז כמיסה, כראש מועצה מכהן, הפסיד לסוויסה בהפרש זעום.

היריבות בין כמיסה לסוויסה קשה. היא חורגת בהרבה מיריבות פוליטית גרידא. שאול כמיסה, אלוף משנה במילואים, כיהן כראש המועצה בחצור הגלילית במשך קדנציה אחת. הוא הפסיד בבחירות בעיקר משום שסוויסה הצליח להשיג את תמיכתן של כמה קבוצות בוחרים שמצביעות כבלוק.

בשנת 2013 סוויסה התמודד מול הרצל צ'ווה, וניצח בקלות. הפעם הוא מתמודד שוב מול כמיסה, והמאבק קשה הרבה יותר. סוויסה הצליח לשמר בידיו את התמיכה של הקריה החסידית, אך איבד כמה תומכים רבי השפעה, שחברו לכמיסה.

בחצור כיישוב לא גדול במיוחד יש חשיבות גדולה להיכרות האישית, וגם לזהות המשפחתית. יש משפחות שתומכות בסוויסה, וממולם משפחות שתומכות בכמיסה. בתקופה האחרונה היה סחף לכיוון כמיסה מצד כמה משפחות, עוד לא ברור אם זה מספיק כדי לנצח ראש מועצה מכהן.

סוויסה היה נתון תחת חקירת משטרה בחשד לשוחד בחירות, אך הפרקליטות החליטה לבסוף לסגור את התיק הזה, אבל הוא הסתבך שוב בפרשה אחרת שבגינה התנהלה חקירה סמויה במשך זמן רב. כשהמשטרה עברה לחקירה גלויה, הצליח סוויסה להשיג צו איסור פרסום.

בתקופה האחרונה התנהל מאבק משפטי להסרת צו איסור הפירסום, אולם החלטת בית המשפט, שהתקבלה בשבוע שעבר, קבעה כי פרטי הפרשה יתפרסמו רק אם יוגש כתב אישום.

הבעיה מבחינתו של סוויסה היא שלמרות צו איסור הפירסום, פרטי הפרשה דלפו לציבור הרחב מפה לאוזן. ייתכן שלעובדה זו תהיה השפעה על חלק מהבוחרים, בעיקר אלה הסבורים שראש מועצה צריך להוות גם דוגמא אישית מבחינה ערכית ומוסרית.

לפני כשבועיים היה אמור להתקיים עימות בין סוויסה לכמיסה ברדיו קול רגע. כמיסה החליט לא להשתתף, והוא נימק זאת בכך שהוא לא מוכן לשבת באותו שולחן עם אדם שהתנהלותו מעידה על כשל מוסרי חמור. סוויסה ניצל את העובדה שהוא היה לבדו בעימות, וטען שגם הפרשה הזו תסתיים בלא כלום.

בין אם סוויסה ייבחר, ובין אם לא, הפרשה הזו רחוקה מסיום. היא היתה במוקד ההתמודדות, כך שהיו לה גם היבטים פוליטיים, אך היא תוכרע ככל הנראה בבית המשפט.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
2
על מה
משה | 21:17   16.11.18
1
תוצאות הבחירות
יצחק | 05:12   31.10.18