יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

בעמוד הראשון בעיתונים מובילים בבולגריה

שאול כמיסה מחצור הגלילית, שכיהן בעבר כשגריר ישראל בבולגריה, כיכב בעמוד הראשון של עיתון רב תפוצה בארץ הבלקן, בעקבות מפגש עם משלחת מבולגריה שהגיעה לארץ

פורסם בתאריך:


12 ראשי ערים מבולגריה הגיעו לסיור בארץ, ומי שאירח אותם במשך הביקור היה שאול כמיסה, שבעברו כיהן כראש המועצה המקומית חצור הגלילית, ולאחר מכן כשגריר ישראל בבולגריה. במהלך הביקור זכה כמיסה לקבל תואר אזרח כבוד של העיר הבולגרית מיזיה מידי ראש העיר של עיר זו.

הבולגרים זוכרים לטובה את כמיסה מהתקופה בה כיהן כשגריר, ובעיר מיזיה במיוחד. העיר הזו הוצפה בשיטפונות שאירעו בשנת 2014, וכמיסה, שהיה אז שגריר ישראל בבולגריה, אירגן משלחת סיוע לעיר, שהגישה עזרה לנפגעי השיטפונות. ההתגייסות הזו זכתה אז להערכה רבה מצידה של ממשלת בולגריה.

הבולגרים זוכרים לטובה את כמיסה גם בזכות האופן שבו פעל לאחר הפיגוע בבורגס, שבו הותקף אוטובוס עם מטיילים ישראלים בשנת 2012. השלטונות בבולגריה היו בהלם לאחר הפיגוע, וכמיסה, שמאחוריו ניסיון רב שנים כקצין בכיר בגזרת לבנון, נרתם וארגן את פעולות החילוץ והטיפול בנפגעים, ותיאם בין כוחות ההצלה הבולגרים והישראלים.

במהלך הסיור של ראשי הערים מבולגריה הם ביקרו ברמת הגולן וזכו לסקירה על המצב הביטחוני, והתקיים גם טקס ערים תאומות בין העיר ניקופול, לעיר צפת, בלשכתו של ראש העיר צפת, אילן שוחט. ניקופול היא העיר בה חי ופעל רבי יוסף קארו, מחבר השולחן הערוך, הקבור בצפת.

בעקבות הביקור הופיעה ידיעה בעמוד הראשון בשני עיתונים מובילים בבולגריה, ובה נראה כמיסה מקבל את אות אזרח הכבוד מראש העיר של מיזיה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: