יום ראשון, 31 במאי 2020, ח' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

הכל נשאר במשפחה

סגן ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך בחצור הגלילית, מיכאל קבסה, נמצא בניגוד עניינים משום שאשתו מירית היא יו"ר ועד ההורים היישובי. איסור על קרבה משפחתית כזו קיים בחוזר מנכ"ל משרד החינוך.

פורסם בתאריך:


למיכאל קבסה היו שאיפות להיבחר לראשות המועצה בחצור הגלילית. כאשר הוא הבין שסיכוייו לא גדולים במיוחד, הוא החליט להתמודד רק למועצה, והוא אכן הצליח להיבחר ולהפוך לחבר מועצה מן המניין. הוא גם הצטרף לקואליציה, וקיבל את התואר סגן ראש המועצה והממונה על תיק החינוך.

במקביל נבחרה אשתו מירית לתפקיד יו"ר ועד ההורים היישובי, ויו"ר ועד ההורים של בית הספר "שבט סופר".

כך נוצר מצב שבו מי שאחראי על החינוך מטעם המועצה המקומית, ומי שמייצג את ציבור ההורים מול המועצה ובתי הספר, הם בעצם בעל ואישה. לכאורה הם יכולים לסגור את הסוגיות הקשורות למערכת החינוך בחצור במטבח הביתי שלהם, אלא שקיימת כאן בעיה של ניגוד עניינים.

יו"ר ועד הורים יישובי צריך לייצג את ציבור ההורים, ואם צריך, אז גם להתעמת ולהוביל מאבקים מול הרשות המקומית. כיצד אפוא יכולה מירית קבסה לעשות זאת, כשלמעשה היא אמורה לפעול כנגד האינטרסים של בעלה, שמופקד על מערכת החינוך.

במשרד החינוך הגיעו למסקנה שקרבה משפחתית כזו אסור שתתקיים, והדברים גם מופיעים בחוזר מנכ"ל 0145 , בסעיף 3.3 י"ב 3, שבו נאמר:   "לא יוכלו להיבחר לוועד ההורים: עובדי רשות חינוך מקומית, עובדי מועצה אזורית, חברי מועצה או מי שהציגו את מועמדותם כחברי מועצה או כמועמדים ברשימה לרשות המקומית שבשטח שיפוטה מצוי המוסד החינוכי שבו לומד ילדם, ובני זוגם של אלו".

זה יפה מצידה של מירית קבסה, שהיא מוכנה להקדיש מזמנה לפעילות בוועד ההורים, אולם היא, כעורכת דין במקצועה, אמורה להקפיד הקפדה יתרה על מילוי הוראות החוק, והיא ודאי מבינה מהו ניגוד עניינים. בני הזוג קבסה צריכים להחליט מי משניהם יוותר על התפקיד. ביחד זה לא חוקי ולא נכון לעשות, גם אם הכוונות טובות.

בקשה לתגובה נשלחה למיכאל ומירית קבסה עוד בשבוע שעבר, אך לא התקבלה מהם תשובה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
כנסו...
סטלן צפוני | 14:27   25.03.19
3
לשון הרע לא מדבר אלינו.
מיקי | 13:34   25.03.19
2
מירית הייתה בועד לפני שכבסה נכנס
הילה מוזס | 11:39   25.03.19
1
זה רק לטובה
שלמה | 02:37   25.03.19