יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

המשאיות שחנו ברחבת השוק עלו באש

משאיות שחנו ברחבת השוק בחצור הגלילית, נשרפו ככל הנראה כתוצאה מהצתה. המועצה המקומית חייבה את בעלי המשאיות לחנות ברחבת השוק, אך לא דאגה לכך שהמקום יהיה מגודר ומאובטח.

פורסם בתאריך:


חנייה של כלי רכב כבדים, כמו משאיות ואוטובוסים בתוך שכונות מגורים יכולה להוות מטרד, וברשויות מקומיות רבות ישנן איסור על כך. גם בחצור הגלילית החליטה המועצה שכלי רכב כבדים לא יוכלו לחנות בשכונות מגורים, אלא ברחבת השוק העירוני.

בתקופה האחרונה התרבו המקרים של אלמונים שניצלו את המצב, גנבו סולר מהמשאיות, וגרמו נזקים. השיא היה בלילה שבין יום ראשון לשני השבוע. שתי משאיות שחנו ברחבת השוק הוצתו. המשאיות עלו באש, ונגרם להם נזק כבד.

במשטרה אומרים כי אם קבלת התלונה נפתחה חקירה. במסגרת החקירה נאספו ראיות המצביעות על הצתת כלי הרכב, ובשלב זה נבדקים מספר כיווני חקירה. 

עקרונית ההחלטה של המועצה לאזור חנייה של כלי רכב כבדים באזורי המגורים הגיונית ומבורכת, אך המועצה לא עשתה את הפעולה המשלימה לצעד הזה, והיא בניית מתחם מגודר ומאובטח.

חבר המועצה המקומית בחצור, אלי אדאווי, פרסם הודעה מטעמו בעניין ובה כתב:  "שתי משאיות בשווי מאות אלפי שקלים עולות באש, מישהו מוכן לכתוב לי מדוע המועצה לא מתחמת או מגינה על אותם כלי תחבורה בשווי מליונים?"

ראש המועצה, שמעון סוויסה, משיב: "מתוך דאגה לשלום הילדים, המועצה המקומית הקצתה מגרשי חנייה למשאיות, החנייה ללא תשלום, אין כל חובה להתקין גדרות ואבטחה".

חוקית ראש המועצה צודק, החוק לא מחייב אותו לדאוג לאבטחה, אבל גם אם אין חובה חוקית, אין זה אומר שהמועצה לא צריכה, מתוך התחשבות בבעלי המשאיות, לדאוג לכך שתהיה גם אבטחה.

הבעיה היא כמובן סוגיית המימון של אבטחת מגרשי החנייה לכלי רכב כבדים. הרשות המקומית צריכה לדאוג לתקציב הן עבור ההקמה של חניון מוסדר, והן עבור תפעולו השוטף.

בשנת 2013 פרסם מבקר המדינה דו"ח וכתב: "עקב העלות הכספית של מתחמים אלה, ראוי כי משרד הפנים ומשרד התחבורה ישתפו פעולה עם הרשות המקומית לאיתור חניוני לילה למשאיות והכשרתם – כל גוף עם פי סמכויותיו".

בעיר שדרות למשל, העירייה חייבה את בעלי המשאיות לשלם 800 שקל בחודש עבור חניה בחניון מאובטח ומסודר. זה סכום יחסית גבוה ובעלי המשאיות התלוננו על כך.

בקצרין עדיין אין חניון מוסדר לכלי רכב כבדים, אך המועצה מתכננת הקמה של חניון כזה. את הכסף להקמת החניון המועצה מתכננת להשיג ממקורות ממשלתיים, אך ראש המועצה לא מוציא מכלל אפשרות גביית דמי חנייה לצורך מימון תחזוקה שוטפת של החניון".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: