יום חמישי, 24 בספטמבר 2020, ו' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

הפוסט שהביא לפינוי המזבלה הפיראטית

חבר האופוזיציה במועצה המקומית חצור הגלילית, גילי ברמי, פרסם פוסט שהתריע כי המועצה שוב מאפשרת השלכת פסולת באופן בלתי חוקי. במועצה הבינו שהעניין נחשף, ועלול להוביל לקנס כבד מהמשרד להגנת הסביבה, ופינו את הפסולת מיד בתום חג הסוכות

פורסם בתאריך:


המועצה המקומית חצור הגלילית מנסה לחסוך בהוצאות על פינוי אשפה, וזו לא הפעם הראשונה שבה פסולת בניין וגרוטאות מושלכת באתר פיראטי הנמצא לא רחוק מהשוק העירוני. גם את הפסולת של השוק היו מפנים לשם.

הסיפור הזה הגיע גם למשרד להגנת הסביבה. במקרה הראשון הם הסתפקו בפנייה למועצה ודרשו לפנות את הפסולת. במקרה השני הם גם שלחו פקח לשטח, והודיעו  כי בשל הישנות מקרי שריפת הפסולת בחצור הגלילית, המשרד להגנת הסביבה בוחן את הצעדים שינקוט כדי למנוע מקרים נוספים.

למרות ההתערבות של המשרד להגנת הסביבה, ולמרות שהועבר מסר למועצה המקומית שהשלכת פסולת באתר שאינו מוסדר אינה מקובלת, ועלולה לגרור צעדים אכיפתיים מצד המשרד, התופעה של השלכת הפסולת לא פסקה.

במהלך חג הסוכות נודע לחבר האופוזיציה במועצה, גילי ברמי, ששוב הצטברה פסולת באתר הפיראטי, ושוב מישהו דאג להצית אותה. העשן והריח הגיעו לבתים של תושבי השכונה הסמוכה, והם יידעו את ברמי.

במהלך חג הסוכות פרסם ברמי פוסט ובו תמונות וסרטון, והפיץ אותו בקרב התושבים. במועצה המקומית הבינו שאם הם לא יפעלו במהירות לפינוי הפסולת, הם עלולים לחטוף קנס כבד מהמשרד להגנת הסביבה, שכן לא מדובר במקרה ראשון, והמועצה כבר קיבלה התרעות.

מיד לאחר חג הסוכות הגיעו משאיות וטרקטורים למקום ופינו את כל הפסולת. "אני שמח שהפסולת אכן פונתה", אומר ברמי. "זו היתה המטרה של הפרסום. אני מקווה שבמועצה ילמדו את הלקח, ושהתופעה הזו תיפסק. המועצה צריכה לפתור את הבעיות הכספיות שלה בדרכים אחרות, לא על חשבון בריאותם ואיכות חייהם של התושבים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: