יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

כבר לא מועמד הליכוד

ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סוויסה, הובס במאבק הפנימי בתוך הסניף המקומי של הליכוד, הוא לא הצליח לשכנע שיאפשרו לו להחליט מי יהיה מספר 2 ברשימה, והחליט להתמודד ברשימה עצמאית

פורסם בתאריך:


בחודשים האחרונים התנהל מאבק פנימי בסניף הליכוד בחצור הגלילית, כשמצד אחד ניצב ראש המועצה המכהן, שמעון סוויסה, ומצד שני קבוצה של פעילים בראשות אלי עמר ונתן ראש.

סוויסה רצה לשריין את המקום הראשון והשני ברשימה, כך שהוא יוצב כמועמד הליכוד לראשות המועצה, והשני ברשימה יהיה מאיר שטרית. הבעיה היא ששטרית הוא בכלל חבר מפלגת העבודה, וחברים רבים בסניף הליכוד בחצור התנגדו לשיבוצו במקום כה בכיר ברשימה.

אותם חברים היו מוכנים להסכים שסוויסה ישוריין למקום הראשון, אך עמדו על כך שכל שאר מועמדי הרשימה ייבחרו בבחירות חופשיות על ידי חברי הסניף.

סוויסה ידע מהי המשמעות של הדרישה הזו. הסניף נשלט למעשה על ידי אלי עמר ונתן ראש, שאינם נמנים על תומכיו של סוויסה. לכן היה חשוב מאוד לסוויסה שמאיר שטרית יהיה במקום השני, שנחשב למקום ריאלי.

ועדת ההיגוי לבחירות המוניציפאליות של תנועת הליכוד קבעה ב-26 ביולי, שהליכוד לא יריץ שום רשימה בחצור הגלילית, ושחברי הסניף, כולל ראש המועצה, יוכלו להתמודד ברשימות עצמאיות.

שמעון סוויסה הגיש עתירה לבית הדין של הליכוד, ובה הוא דרש לשנות את החלטת ועדת ההיגוי, ולאפשר לו להיות זה שבוחר מי יוצב במקום השני ברשימה. בעתירה כתב סוויסה: "אינני מעלה על דעתי להתמודד במסגרת רשימת מועמדים עצמאית, אשר אינה רשימת מח"ל".

בית הדין קיבל  החלטה שקובעת כי יש להחזיר את הדיון לוועדה, עם המלצה שסוויסה יהיה ראש הרשימה, וגם ויוכל גם לבחור את מספר 2. אלי עמר הגיש ערעור על ההחלטה בטענה שהוא נעדר מן הדיון עקב מחלה, ולא היתה לו הזדמנות להשמיע את עמדתו.

בדיון נוסף שהתכנס ב-16 באוגוסט, הציע בית הדין שאלי עמר ומאיר שטרית ישובצו במקומות 2 ו-3  עם רוטציה ביניהם. עמר הסכים לכך בתנאי שמועצת הסניף תהיה זו שתחליט מי יכהן ראשון כמס' 2. מכיוון שלעמר יש תמיכה מאסיבית במועצת הסניף, הוא ידע שהוא יוכל להיות משובץ תחילה למקום השני, ורק במחצית הקדנציה יתחלף עם מאיר שטרית.

סוויסה הבין שיש לו שתי ברירות ברירות, או לרוץ ברשימת הליכוד, כשאלי עמר מס' 2 שלו, או לחזור להחלטה המקורית של ועדת ההיגוי, על פיה לא תהיה רשימה מטעם הליכוד בחצור הגלילית.

היום הודיע סוויסה שהוא מוחק את העתירה שהוא הגיש לבית הדין. התוצאה של הצעד הזה היא שחוזרים להחלטה הראשונית של ועדת ההיגוי, שעל פיה לא תהיה רשימה מטעם הליכוד בבחירות בחצור, וכל חברי הסניף יוכלו להתמודד ברשימות עצמאיות.

המשמעות של ההחלטה הזו היא שסוויסה הפסיד את האפשרות להתמודד כנציג הליכוד. לכך יש משמעויות מרחיקות לכת. אם סוויסה מתמודד ברשימה עצמאית, הוא מפסיד את התמיכה הכספית והאירגונית של מפלגת הליכוד. הוא עלול להפסיד גם את קולותיהם של תושבים בחצור הגלילית, שתומכים מסורתית ברשימת הליכוד ובמי שעומד בראשה.

ההחלטה הזו מחזקת את המתמודד השני, שאול כמיסה, משום שהיא מאפשרת לחברים בסניף הליכוד להעביר את תמיכתם לכמיסה, מבלי שהם צריכים לוותר על חברותם בסניף הליכוד המקומי.

 

ההתפתחות הזאת ממחישה שלמרות שסוויסה התמודד מטעם הליכוד בבחירות הקודמות, וזכה בהם ברוב גדול יחסית, הוא לא הצליח לרכוש את תמיכתם של חברי הסניף, שרבים מהם מתנגדים לדרכו, והיו גם מוכנים להיאבק על כך שהוא לא יהיה מועמד הליכוד בבחירות הקרובות.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: