יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

כמיסה הודיע: אני מתמודד

בכנס בו נכחו מאות תושבים ופעילים הודיע שאול כמיסה רשמית על התמודדותו לתפקיד ראש המועצה המקומית בחצור הגלילית.

פורסם בתאריך:


במהלך החודשים האחרונים היו לא מעט דיבורים בחצור הגלילית סביב השאלה האם ראש המועצה לשעבר, שאול כמיסה, יחליט להתמודד בבחירות מול ראש המועצה הנוכחי, שמעון סוויסה. השבוע התבררה התמונה, כאשר כמיסה הודיע רשמית כי בכוונתו להתמודד על תפקיד ראש המועצה.

כמיסה עשה זאת בכנס שקיים בגינת ביתו בחצור. מספר המשתתפים בכנס הפתיע את המארגנים. למעלה ממאתיים וחמישים איש הגיעו לכנס, הרבה מעל למה שציפו. מקורביו של כמיסה אומרים כי הכמות הזאת מעידה על כך שיש בציבור בחצור רצון להחליף את ההנהגה.

כמיסה קיים את הכנס באותו שבוע שבו הודיעה הפרקליטות על כך סגירת התיק נגד סוויסה בנימוק של חוסר אשמה. הודעה כזו צריכה היתה להוות זריקת עידוד לסוויסה, שבמשך זמן רב נמצא במצב של חוסר ודאות לגבי עתידו הפוליטי.

למרות זאת, סוויסה עדיין נמצא בבעיה. ראשית, משום שגם אם הפרשה שבגינה המליצה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום לא עברה את הרף הפלילי, מבחינה ציבורית היא מדיפה ריח רע. בנוסף לכך, ההודעה של הפרקליטות הגיעה מוקדם מדי מבחינתו של סוויסה.

;feature=youtu.be

אם היא היתה מגיעה חודש לפני הבחירות, זה היה יכול להעניק לו את המומנטום בדיוק ברגע שהוא צריך אותו. כשההודעה מגיעה חצי שנה לפני הבחירות, יש בהחלט סבירות לטענה שעד שמערכת הבחירות תגיע לשלב המכריע, הנושא הזה כבר לא יהיה בראש סדר היום הציבורי בחצור.

כמיסה בהחלט יכול לשאוב עידוד מהנוכחות המאסיבית של התושבים שהגיעו לכנס שאותו הוא ערך. בדברים שהוא נשא בכנס הוא הצביע על כמה בעיות, כמו למשל מצבו של אגף הרווחה.

"מערך הרווחה בחצור הגלילית נמצא על סף קריסה", טען כמיסה. "לא בגלל חלילה שאין שם עובדים טובים. אלא בגלל ששמעון סויסה דואג לטפח שם בעיקר את מקרוביו. צריך להפסיק מידית ראייה כל כך פסולה ולספק תמיכה, טיפול וטיפוח של תושבים שזקוקים לעזרתנו בלי הבדל של דעה פוליטית כזו או אחרת".

כמיסה טען שסוויסה לא ניצל כראוי את האשראי שניתן לו על ידי הציבור במשך 10 שנות כהונתו בתפקיד, ואמר: "חצור נמצאת ב10 שנות קיפאון, 10 שנים בינוניות, 10 שנים בלי פריצת דרך, 10 שנים של כותרות ריקות מתוכן בתקשורת. המנהיגות הנוכחית מנותקת מהתושבים, המנהיגות הזו תתחלף".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: