יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

כמיסה מתחזק בחצור הגלילית

סיעת אהבת חסד בראשות גבי יוספי החליטה לסיים את הברית הפוליטית עם ראש המועצה המכהן, שמעון סוויסה, ולתמוך ביריבו במרוץ לראשות המועצה, שאול כמיסה.

פורסם בתאריך:


השבוע נחתם הסכם שיתוף פעולה בין המועמד לראשות המועצה בחצור הגלילית, שאול כמיסה, לבין חבר המועצה גבי יוספי, שעומד בראש סיעת אהבת חסד. זהו צעד חשוב מבחינתו של כמיסה, משום שגבי יוספי היה חלק מהקואליציה של ראש המועצה המכהן, שמעון סוויסה.

יוספי מצטרף לשני חברי מועצה נוספים שהודיעו עוד קודם לכן על תמיכתם בכמיסה. השניים הם גילי ברמי ודני קבילו, מסיעת יחד. פרטובי מביא איתו עוד נדוניה והיא כוללת את הדמויות המשפיעות בקרב חסידי ברסלב, יובל פרטובי ואלי עדווי, שחברו אליו.  

במחנה של כמיסה אפשר למצוא עוד אנשים מובילים מבחינה ציבורית בחצור, ובהם נתן ראש ואלי עמר מהליכוד, יורם כמיסה מהבית היהודי, נתן פרטוק, שהיה בעבר יו"ר הנהלת המתנ"ס, דני אלעזרא, שהיה בסיעתו של הרצל צ'ווה בבחירות הקודמות, וארתור גורביץ שיש לו עמדה משפיעה בקרב ציבור העולים מבריה"מ.      

 מחנה התומכים בכמיסה בתמונה משותפת

השאלה שעולה מתוך החיבורים האלה היא האם כל זה יספיק לכמיסה גם בלי התמיכה של הקריה החסידית. הקריה החסידית הלכה יד ביד עם ראש המועצה, שמעון סוויסה, בעשר השנים האחרונות.

סוויסה משקיע מאמצים רבים כדי להשאיר אותם במחנה שלו, משום שמדובר בציבור שמצביע כבלוק לפי מה שהרבנים מחליטים. ככל הנראה ההחלטה תתקבל אצל האדמו"ר מגור, והיא תתקבל ימים ספורים לפני הבחירות, משום שהאינטרס של אנשי הקריה הוא לחבור לצד המנצח.

אם בקריה יבינו שלכמיסה יש סיכוי גדול יותר לנצח בבחירות, הן יחברו אליו, למרות שאצל שמעון סוויסה הם קיבלו כמעט כל מה שהם רצו.

בסקר האחרון שהתקיים בחצור מטעם מפלגת הליכוד, לכמיסה היה יתרון קטן על פני סוויסה, כעת נראה שהיתרון עשוי להיות גדול יותר עם הצטרפותו של יוספי.

סוויסה מסובך כיום בעוד חקירה פלילית שהוטל עליה צו איסור פרסום. ב- 9 לאוקטובר אמור להתקיים דיון בבית משפט השלום בבקשה שהוגשה להסרת הצו. לפרסום הפרשה יכולה להיות השפעה על השיח הציבורי בחצור, וגם על תוצאות הבחירות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: