יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

מוזיאון אמנות בחצור, מי היה מאמין?

זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לתחנה השלישית במסע: חצור הגלילית. המוזיאון יפעל בהאנגר ענק שנמצא מעל מכללת MBC באזור התעשייה של חצור

פורסם בתאריך:


חצור הגלילית אינה ישוב המתברך בחיי תרבות עשירים במיוחד. הפעילות התרבותית מופעלת על ידי המתנ"ס, וקשה למצוא בחצור אירועי תרבות שאינם שייכים למסגרת זו.

לכן זה נשמע מאוד מפתיע שדווקא בחצור יתחיל לפעול בקרוב מוזיאון אמנות. מדובר במוזיאון מאוד לא שגרתי, כיוון שהוא מוזיאון נייד, שמאפשר גם לתושבי הפריפריה ליהנות מביקור במוזיאון קרוב לבית.

אחרי ששהה במשך שנה בירוחם ועוד שנה בערד מצפין זומו, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, ומגיע לתחנה השלישית במסע, חצור הגלילית. הבחירה בחצור הגלילית, מעבר לכך שמדובר בישוב בפריפריה, היא גם בזכות זה שאנשי המוזיאון מצאו בחצור מקום שמתאים בדיוק לצרכיהם

זומו חצור הגלילית יתארח בהאנגר של 1,300 מ"ר (פי 2 מערד ופי 10 מירוחם) באזור התעשייה של חצור, מעל המכללה המקצועית המקצועית MBC. התערוכה תוצג בחלל שיוסב למוזיאון

בהאנגר הענק תוצג תערוכת אמנות עכשווית מעוררת השראה ומחשבה בהשתתפות כ-40 אמנים מובילים, ובהם מיכה אולמן, מרים כבסה, האני ח'טיב ומיכל נאמן.

זומו הוא פרויקט חברתי/אמנותי שמובל על ידי קהילת יוצרים, אוצרים, אמנים, אנשי חינוך ומפיקים עצמאיים שנחושים ליצור, לאצור ולהציב בכל רחבי ישראל ספסלי שיח ונקודות מפגש שבהם האמנות הופכת לשפה המשותפת והמחברת.

התערוכות המתחלפות במוזיאון הנייד מבוססות על חיבור עמוק ומקיף עם העיר המארחת, והן משלבות בין עבודות מוכרות של מיטב האמנים העכשווים בישראל, עבודות שנוצרות בשיתוף עם קהילות מקומיות שונות ועבודות של אמנים מקומיים.

כפי שמארגני התערוכה מצהירים, התערוכה תישא גם אופי מקומי. כך למשל ניתן יהיה למצוא בתערוכה יצירה משותפת של כרמל בר ומיכל אביתר (סטודיו מל”א), שיכינו כלי אוכל מחימר ויגישו בהם ארוחה חגיגית המבוססת על מתכוניים משפחתיים מקומיים;

עוד יוצג מיצב אדמה מתל חצור הסמוך של זוכה פרס ישראל מיכה אולמן, והמשך פרויקט האסיף של שרון גלזברג שאוסף חפצים בעלי משמעות מתושבי העיר המארחת והופך אותם לאוסף החברתי/מוזיאלי של זומו, המוצג במכולות ניידות שממשיכות עם זומו ליעד הבא.

זומו פועל במסגרת עמותה פרטית ועצמאית שאינה זוכה לתמיכה או גיבוי ממשלת ישראל והוא יוצא לפועל בזכות תמיכתם הנדיבה של מפעל הפיס, קרן אריסון ישראל ושורה של קרנות ותורמים פרטיים ובשיתוף מלא עם המועצה המקומית חצור הגלילית והמתנ"ס המקומי.

סיכום פעילות מוזיאון זומו בערד

לאחרונה זכה זומו בציון לשבח בתחרות בינלאומית של בית המכירות העולמי סותבי'ס למיזמים ותערוכות פורצות דרך והוא זוכה גם לתמיכת שגרירות ארה"ב בישראל.

מילנה גיצין אדירם, היוזמת ומנכ"לית זומו: האמנות שייכת לכולם, והיא יכולה וצריכה לשמש כשפה משותפת להובלת שינוי חברתי.  בעזרת שפת האמנות, על כל סוגיה, אנחנו מייצרים שיח אחר וחדשני. שיח שאינו "מייצא" אמנות אל הפריפריה ושיח שאינו "מייבא" את תושבי הפריפריה אל המרכז, אלא שיח שמבקש לקבל בדיוק כמו שהוא מעניק ולשאוב בדיוק כמו שהוא מזין.

זומו ייפעל בקומה השנייה של מכללת MBC, המסגר 35, חצור הגלילית בימים א'-ה' בשעות 08:30-20:00 וביום שישי בין השעות 08:30-17:00.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
B
B | 15:55   10.06.19