יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

מזיזים את העדלאידע כדי שראש המועצה יוכל לנפוש בחו"ל

קבוצת הורים בחצור הגלילית מוחה על כוונת המועצה המקומית להקדים את אירועי פורים בבתי הספר ואת תהלוכת העדלאידע היישובית. לדברי ההורים ראש המועצה, שמעון סוויסה, החליט על כך מכיוון שבפורים הוא מתכנן לצאת לחופשה בחו"ל

פורסם בתאריך:


חגיגות פורים בכל בתי הספר במדינה יתקיימו ביום שלישי 19 במרץ, וחופשת פורים בבתי הספר מתחילה ביום שלמחרת. לא כך בחצור הגלילית. המועצה המקומית הודיעה לבתי הספר ולהורים שחגיגות פורים יוקדמו.

החגיגות בבתי הספר יוקדמו ליום שישי ב-15 למרץ, ואילו העדלאידע היישובית, שהיתה מתוכננת להתקיים ביום שישי ב-22 במרץ, תתקיים ביום שלישי ה-19 במרץ. הסיבה, כך נמסר להורים, היא משום שראש המועצה, שמעון סוויסה, מתכנן לשהות בחו"ל בפורים.

קבוצת הורים שהתארגנה בעקבות ההודעה על הקדמת החגיגות, שלחה לראש המועצה מכתב ובו מוחים ההורים על החלטת המועצה.

"לא יתכן", כותבים ההורים, "שהחלטה כל כך משמעותית תתקבל ללא אישור ועדי ההורים והצוותים החינוכיים. אנו מודיעים בזאת באופן חדש משמעי כי החלטה זו איננה מקובלת עלינו, וכי לא נסכים לשתף עמה פעולה".

ההורים מציגים כמה סיבות להתנגדותם. עקרונית הם מעונינים שילדיהם יחגגו את פורים בבתי הספר והגנים יחד עם כל הילדים במדינה.  לדבריהם מוסדות החינוך בונים תהליך חינוכי לקראת פורים, ששיאו ביום שלפני החופשה.

הקדמת החגיגות בבתי הספר והגנים תפגע לדעת ההורים בתהליך הזה, ותיצור רפיון בימים שלאחריו, שכן על פי החלטת המועצה התלמידים יחגגו את פורים במוסדות החינוך ביום שישי, ולאחר מכן יהיו עוד שני ימי לימודים רגילים בימים ראשון ושני.

הבעיה השניה שמציגים ההורים היא הקדמת תהלוכת העדלאידע מיום שישי ליום שלישי, וכך הם כותבים: "ההורים של ילדי הגנים מחויבים להגיע לעדלאידע על מנת שילדיהם ישתתפו בתהלוכה.

"הורים רבים אינם עובדים ביום שישי, ולכן לא נדרשים לקחת יום חופש במיוחד. לעומת זאת, עדלאידע ביום שלישי תחייב כמות גדולה של הורים לקחת יום חופש ביום שמוגדר במשק כיום עבודה רגיל".

ההורים מציעים גם לראש המועצה פיתרון לכך שבתאריך המקורי שתוכנן לעדלאידע הוא ייעדר. "ניתן בהחלט להסריט את דבר ראש הרשות ולהקרין אותו ברוב עם במהלך או בסוף התהלוכה".

בקשה לתגובה נשלחה על ידי "צפונט" לראש המועצה המקומית חצור, שמעון סוויסה, אך מזכירתו אמרה שהוא לא יהיה בחצור כל השבוע.

"זה מה שאמרו גם לנו", אומרת אחת האימהות. "היום הוא היה אמור להיות בקבלת קהל, כולנו רצינו ללכת ולדבר איתו, והוא לא מוכן לקבל אותנו. 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
ביבי המלך
שולי | 09:22   07.02.19
2
שקרנים!!!!
קרן | 19:23   06.02.19
1
הבאשתם את ריחנו
דותן | 20:40   05.02.19