יום ראשון, 29 במרץ 2020, ד' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

מחכים להחלטה

השר יריב לוין אמור להיות המגשר, בין ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סוויסה, לבין המובילים ברשימת הליכוד בחצור, אלי עמר ונתן ראש, בנוגע להרכב הרשימה שתייצג את הליכוד. קיימת גם היתכנות שסוויסה ירוץ ברשימה עצמאית

פורסם בתאריך:


הבחירות בסניף הליכוד בחצור הגלילית יצרו מצב בעייתי מבחינתו של ראש המועצה, שמעון סוויסה. בראש הרשימה נמצאים שני חברי ליכוד, שאינם נמנים על אוהדיו של ראש המועצה. מדובר באלי עמר ונתן ראש.

בוועדת ההיגוי של הבחירות המקומיות בתנועת הליכוד שוברים עכשיו את הראש, איך לייצר בחצור הגלילית רשימה שמצד אחד ראש המועצה, שמעון סוויסה, יעמוד בראשה, ומצד שני, זו תהיה רשימה שתהיה מסוגלת לתפקד.

סוויסה ביקש שהוא יוכל להחליט מי יהיה במקום 2 ו-5 ברשימה. אבל אלי עמר ונתן ראש עומדים על כך שהמועמדים שישובצו למקומות האלה, יהיו פעילי ליכוד. מכיוון שעמר וראש עומדים בראש הרשימה, הרי זה טבעי שהם יהיו אלה שישובצו במקומות במקומת 2 ו-3.

ועדת ההיגוי פנתה לשר לשר יריב לוין והפקידה בידיו את המשימה לנסות לגשר בין הצדדים. ההכרעה בעניין הזה אמורה להתקבל עד ל-24 ליוני. עד אז אמור השר יריב לווין למצוא פיתרון. אם ההחלטה תהיה למנוע שיבוץ של אנשים שאינם חברי ליכוד, סוויסה יצטרך לבלוע את הצפרדע הזאת, ולרוץ ברשימה שהבכירים בה אינם נמנים על תומכיו.

אפשרות אחרת היא, שסוויסה יחליט לרוץ ברשימה עצמאית. אם הוא יעשה את הצעד הזה, לוועדת ההיגוי תהיה דילמה, האם להריץ מועמד מטעם הליכוד מול ראש המועצה. כרגע הכל עדיין בסוג של ערפל, אך בתוך שבוע אמורה להתקבל החלטה בוועדת ההיגוי של הליכוד, והיא תחייב את סוויסה להחליט על דרכו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: