יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

מי חתך את הצמיגים?

הצמיגים במכוניתו של חבר המועצה המקומית חצור הגלילית, אלי אדאווי, נחתכו בידי אלמונים. זה קרה לאחר שערב קודם אדאווי היה מעורב בוויכוח סוער במליאת המועצה. אדאווי טען גם שהוא קיבל איומים.

פורסם בתאריך:


בבוקר יום שני השבוע גילה חבר המועצה המקומית חצור הגלילית, אלי אדאווי, שמישהו חתך את צמיגי מכוניתו. בסרטון שאדאווי העלה בפייסבוק הוא טען שיש קשר בין האירוע הזה לכך שהוא התנגד למינויו של שגב עייש לתפקיד מנכ"ל המועצה.

המינוי הזה עמד במוקד עימות קולני, שפרץ בישיבת מליאת המועצה המקומית, בין אדאווי ובין סגן ראש המועצה, יוסי ביננפלד, איש הקריה החסידית. על הפרק עמד מינויו של שגב עייש לתפקיד מנכ"ל המועצה. מה שהיה ויכוח על פרוצדורה הפך לעימות רווי יצרים.

שגב עייש הוא בנו של מוטי עייש, חבר קרוב של ראש המועצה, שגם סייע לו בקמפיין הבחירות. במועצה המקומית בחצור מועסקים עוד כמה עובדים שהם קרובי משפחה של מוטי עייש.

חברי האופוזיציה טענו שמכיוון שיש חשש לניגוד עניינים, צריך לקבל קודם כל אישור של הוועדה לניגוד עניינים במשרד הפנים, ורק לאחר מכן להביא את המינוי לאישור המליאה. אבל מה שהצית את העימות, היתה הטענה של ביננפלד, שההחלטה לבחור בשגב עייש לתפקיד  המנכ"ל, נודעה לו רק שבוע קודם לכן.

אדאווי התפרץ ואמר: "אתם ידעתם את זה כבר לפני הבחירות". ביננפלד האשים את אדאווי שהוא מעליל עלילות. ואדאווי השיב: "לך מחצור, תפתח את הכביש ואני אכבד אותך".

אדאווי נגע בנקודה מאוד כואבת בחצור, הכביש שעוקף את הקריה החסידית מצפון. הכביש הזה נסלל כדי להקל על היציאה מהשכונות הצפוניות של חצור. ביננפלד הוא יו"ר ועדת תמרור במועצה, והוא העביר בוועדה החלטה על סגירת הכביש הזה. הדבר גורם לתושבי השכונות הצפוניות להיתקע כל בוקר זמן רב בפקקי תנועה, כאשר הם רוצים לצאת לעבודה.

אחרי שקצת נרגעו העניינים, ביננפלד הסביר, שרק לאחר אישור המועצה למינויו של שגב עייש לתפקיד המנכ"ל, ניתן להעביר הנושא לוועדה לניגוד עניינים של משרד הפנים. כך טען גם ראש המועצה, שמעון סוויסה.

סוויסה הקריא את החלטת ועדת השרות של המועצה בחצור, שאישרה את מועמדותו של שגב עייש. המשפט החשוב בהחלטה היה: "מאחר ולמועמד ישנם כמה קרובי משפחה שהם עובדי מועצה, נכון להגיש לועדת מינהל השרות במשרד הפנים בקשה לאישור העסקתו של המועמד לתפקיד המנכ"ל, לאור קרבת המשפחה שהתבהרה, ולאור האפשרות שעלול להיווצר ניגוד עניינים. יובהר כי העסקתו של מר עייש לתפקיד מנכ"ל המועצה, כפופה ומותנית באישור ועדת השירות וללא אישור לא ניתן להעסיק אותו".

ועדת השירות של המועצה המקומית, שכאמור אישרה את מועמדותו של שגב עייש, מצביעה על כך שישנם כבר כמה עובדים ממשפחת עייש במועצה, אבל ראש המועצה החליט לבחור דווקא במועמד הזה, ומכיוון שמדובר במשרת אמון, לראש המועצה יש את הזכות להחליט את מי הוא רוצה, כל עוד הוא עומד בקריטריונים לתפקיד.

מוטי עייש טוען שאין שום העדפה מצידו של ראש המועצה כלפי משפחת עייש. "שמעון סוויסה הוא חבר שלי, ואני תמיד עוזר לחברים", אומר מוטי עייש. "אין לזה שום קשר למינוי של הבן שלי. הוא אדם עצמאי והוא מחליט את ההחלטות שלו. הוא היה סגן אלוף בצה"ל, כך שהפנסיה שהוא מקבל מהצבא תקוזז אם הוא יתקבל לתפקיד המנכ"ל. אני בכלל לא הייתי בעד הצעד הזה, אמרתי לו, מה אתה צריך את זה".

אלי אדאווי טוען שמדובר בהיתממות מצידו של מוטי עייש, ואומר: "כל בני משפחת עייש התגייסו בבחירות האחרונות לקמפיין של סוויסה, כולל שגב, ולכן ראש המועצה היה צריך לפסול על הסף את מועמדותו של שגב לתפקיד. היו מועמדים אחרים טובים לא פחות. ההתעקשות על שגב עייש לא ראוייה מבחינה ציבורית".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: