יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

מסתובבים חופשי בחצור הגלילית

עדר של חזירי בר נראה משוטט חופשי בשכונת גאולים בחצור הגלילית. החזירים גורמים לנזק לגינות, מחטטים במכולות אשפה, ואף עלולים לתקוף בני אדם, אם יחושו שהם בסכנה

פורסם בתאריך:


לפני מספר ימים, קצת אחר חצות, הגיע עדר של חזירי בר לשכונת גאולים בחצור הגלילית. הם הסתובבו להם חופשי בגינות, וחיפשו מזון. אחד התושבים בשכונה צפה בהם מחלון ביתו וצילם אותם.

אותו תושב סיפר שזה לא מקרה בודד, ושבמקרה נוסף הוא נתקל בחזיר בר פנים אל פנים. "חששתי שהוא ינגח בי, אז עליתי על גג של רכב מסחרי, וחיכיתי עד שהוא הסתלק מהמקום".

חזירי בר בדרך כלל נרתעים מבני אדם, אבל ישנם מקרים שהם עלולים לתקוף, בייחוד אם הם נמצאים יחד עם גורים, ואז האינסטינקט המיידי שלהם הוא להסתער על כל מי שנמצא קרוב מדי לאותם גורים.

 

מקרה דומה של מפגש פנים אל פנים עם חזיר בר אירע לפני מספר שנים לתושב מרום גולן, שיצא לטייל עם כלבו בכביש ההיקפי של הקיבוץ, כשלפתע מצא את עצמו מול עדר חזירים.

אחד החזירים החל לשעוט לעברו, ומי שהציל את המצב היה הכלב של אותו תושב, שהחל לנבוח ולהתרוצץ אל מול החזיר ולהסיח את דעתו, בזמן שאותו תושב הצליח להתרחק. בסופו של דבר החזיר עשה אחורה פנה וחזר לעדר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: