יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חצור הגלילית בצפונט

חצור הגלילית

ראש המועצה נטש את הישיבה

לאחר שראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סוויסה, לא הצליח להעביר את צו הארנונה, הוא נטש את הישיבה באמצע, וחברי האופוזיציה העבירו החלטה נגד ייקור תעריפי הארנונה

פורסם בתאריך:


במועצה המקומית חצור הגלילית היתה בשבוע שעבר ישיבה סוערת של מליאת המועצה, במהלכה נטש ראש המועצה, שמעון סוויסה, את חדר הישיבות לאחר שלא הצליח להעביר את צו הארנונה.

מדובר היה בעדכון צו הארנונה בהתאם להוראות משרד הפנים, ולפיו התעריף היה אמור להתייקר ב-2.58 אחוז. זהו עדכון שכל הרשויות בארץ אמורות לאשר עד ה- 30 ביוני.

לראש המועצה, שמעון סוויסה, היתה בעיה. חבר הקואליציה, מיכאל קבסה, היה בחו"ל, ולכן לא היה לראש המועצה רוב כדי להעביר את ההחלטה. היעדרותו של קבסה יצרה מצב של תיקו 5 מול 5.

סוויסה לא היה יכול לדחות את מועד הישיבה משום שצו הארנונה אמור להיות מאושר עד 30 ביוני. לכן הוא החליט לעשות פיליבסטר, כלומר למשוך זמן ולהאריך את הדיון עוד ועוד, עד שמישהו מחברי האופוזיציה ינטוש את הישיבה, ואז יהיה לקואליציה רוב.

זה לא קרה, חברי האופוזיציה נשארו כולם בחדר הישיבות, והתנהל דיון ממושך וסוער, כשחברי האופוזיציה והקואליציה מתנגחים זה בזה במהלומות מילוליות. אחרי שחלפה שעה, ראש המועצה הבין שאף חבר אופוזיציה לא מתכוון לנטוש את חדר הישיבות, הוא קם ממקומו והכריז: "אני נועל את הישיבה".

סוויסה עזב את חדר הישיבות ואחריו כל חברי הקואליציה פרט לאחד. חברי האופוזיציה נשארו בחדר הישיבות, ואז הם החליטו להצביע על אותה הצעה של ייקור צו הארנונה, שהונחה לפניהם בתחילת הדיון. חמשת חברי האופוזיציה הצביעו נגד ההחלטה, וייקור צו הארנונה לא אושר למעשה במועצה.

אחרי הדיון אמר חבר המועצה, גילי ברמי: "עקרונית, אנחנו לא נגד ייקור תעריפי הארנונה בהתאם להוראות משרד הפנים, אבל אנחנו לא מוכנים לאשר ייקור כזה משום שתושבי חצור לא מקבלים את התמורה בעד האגרה. הישוב מוזנח ומלוכלך, כבר למעלה משנה הרחוב הראשי חסום בגלל עבודות, אין להנהלת המועצה זכות לייקר את הארנונה, כשהתושבים לא מקבלים תמורה בעד מה שהם משלמים".

"אני מתכוון להיפגש עם היועץ המשפטי של המועצה, ולבדוק איתו מהי המשמעות של אי אישור צו הארנונה, ונראה בהמשך כיצד עלינו לפעול. המועצה בגרעון של 22 מיליון שקלים, וזה עוד לפני ההלוואות. סוויסה פיזר כספים בלי הכרה לפני הבחירות, וכעת תושבי חצור נדרשים לשלם את המחיר של ההתנהלות הזאת". 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: