יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מבואות חרמון בצפונט

חרמון

האם הבן המובחר ייבחר שוב?

ראש המועצה המקומית מבואות חרמון, בני בן מובחר, מכהן בתפקיד מאז שנת 2002. אם התושבים יבחרו בו שוב, הם יקבלו עוד מאותו דבר לטוב ולרע. המתחרה של בן מובחר, יוסי סטמס, מביא גישה שונה בנושאים רבים, והוא סבור שהציבור כבר בשל לשינוי

פורסם בתאריך:


הבחירות במועצה האזורית מבואות חרמון הן חזרה על מה שהיה בשנת 2013. אלו אותם שני מתמודדים, ראש המועצה המכהן, בני בן מובחר, והיריב, יוסי סטמס.

בפעם הקודמת זה נגמר בניצחון חד משמעי לבן מובחר. מה שקשה להעריך הוא האם סטמס הפסיד אז מכיוון שהתושבים היו מרוצים מתפקודו של בן מובחר או משום שסטמס לא היה מספיק מוכר.

בינתיים עברו 5 שנים, וסטמס צבר ניסיון והיכרות עם התושבים במבואות חרמון. הבחירות המתקיימות היום יבהירו האם זה יספיק לו כדי להצליח לנצח ראש מועצה ותיק, שנבחר שלוש פעמים בעבר.

לבן מובחר יש תכונה אחת שמגבירה את סיכוייו לזכות, וזו היכולת לתקשר עם אנשים, להיות סחבק ולזכות באמונם על בסיס היכרות אישית. מצד שני בן מובחר זוכה לביקורת על כך שהוא מנהל את המועצה האזורית באופן לא שיטתי. הוא יותר שולף מהמותן, ופחות עובד על פי תוכנית מוסדרת.

הבשורה של יוסי סטמס מתמקדת בעיקר בהיבט הזה. סטמס מצהיר שאם הוא ייבחר, הוא יטמיע תרבות ניהולית אחרת. הוא יקפיד יותר על מינהל תקין, יבנה תוכניות פיתוח, ויפעל על פי סדרי עדיפויות ברורים.

לראש מועצה אזורית שישוביה הם מושבים כפריים יש כוח הרבה יותר גדול מאשר לראש רשות מקומית עירונית. אין אופוזיציה מאורגנת, משום שחברי המועצה לא מאורגנים ברשימות פוליטיות אלא הם נציגי ישובים. בנוסף לכך לרוב התושבים יש עסק עצמאי, בין אם מדובר במשק חקלאי, או עסקים עצמאיים אחרים.

כבעלי עסק עצמאי, התושבים תלויים ברצונו הטוב של ראש המועצה להשגת אישורים שונים הנדרשים לפעילותם העסקית. מסיבה זו הנטייה היא לבחור בראש המועצה הקיים, גם אם לא לגמרי מרוצים מביצועיו, פשוט כדי לשמור על יחסים טובים. לכן האתגר של סטמס כה גדול, וזו תהיה הפתעה רבתי אם הוא ינצח.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: