יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מבואות חרמון בצפונט

חרמון

ההצתה במבואות חרמון במוקד מערכת הבחירות

אירוע ההצתה של משרדי המועצה האזורית מבואות חרמון הפך למוקד עימות בין ראש המועצה המכהן, בני בן מובחר, לבין המועמד לראשות המועצה, יוסי סטמס, שדורש כי חקירת המשטרה תבדוק גם אפשרות שההצתה נועדה כדי להעלים ראיות.

פורסם בתאריך:


עובדים במועצה האזורית מבואות חרמון פנו למשרדי ההסתדרות בקרית שמונה ובפיהם טענה שהמועמד לבחירות לראשות המועצה, יוסי סטמס, מאשים אותם כי הם אחראים להצתת משרדי המועצה האזורית מבואות חרמון, שהתרחשה לפני כשבועיים.

הם הסתמכו על מודעה של סטמס שבה הוא דרש מהמשטרה לחקור גם אפשרות שגורם מתוך המועצה יזם את ההצתה, על מנת להעלים מידע על אי סדרים במועצה.

יו"ר ועד עובדי המועצה, ישראל פרץ, טען גם כי סטמס אמר שלדעתו שעובדי המועצה הבכירים צריכים אחת לארבע שנים לעבור בדיקת פוליגרף על מנת להבטיח ניקיון כפיים.

"עובדי המועצה רואים את עצמם נפגעים אישית, כל אחד ואחת מהם, מדברים אלה", כתב פרץ. "הטענה כאילו ההצתה מטרתה העלמת מידע והדרישה לבדיקת פוליגרף לעובדי המועצה, מטילה דופי בכל אחד ואחת מעשרות העובדים המבצעים עבודתם נאמנה יום יום ושעה שעה במאמץ לתת שירות מיטב לתושבים, ללא כל קשר לזיקה פוליטית כזו או אחרת".

בהסתדרות החליטו לא להתערב בסיפור הזה. דובר מרחב גליל עליון בהסתדרות, אביב עזוז, הסביר שלהסתדרות אין עניין להתערב בנושא שקשור לעימות בין מתמודדים במערכת הבחירות.

ראש המועצה, בני בן מובחר, התייחס אף הוא לפרשה ואמר: "המשטרה חוקרת את האירוע מאז התרחש המקרה. אנו ממתינים לתוצאות החקירה. אני משוכנע כי אף גורם מתוך המועצה או מי מתושבי המועצה ביצע מעשה נתעב זה ולא הייתי ממהר להסיק מסקנות מבישות וחסרות אחריות.

"צר לי כי סטמס בחר להטיל דופי במועצה ובעובדיה המסורים, ואני מבין בהחלט את תחושת עובדי המועצה ביחס לדבריו. בשולי הדברים אציין כי המועצה מתנהלת בשקיפות מלאה, עפ״י כללי מנהל תקין, ללא דופי ואף זוכה שנה אחר שנה בפרסי ניהול תקין של משרד הפנים.

"שום מידע לא נעלם בעקבות השריפה, המידע נשמר במלואו, הכל נמצא ע״ג המחשבים ומגובה בענן".

 

למרות הביקורת הזו, סטמס לא חוזר מדבריו, ומשיב מלחמה. "מזה שנים רבות מר בני בן מובחר לא מוצא לנכון למנות מבקר מועצה כנדרש בחוק למרות שיש לזה תקציב ומשרה פנויה.

"התרוץ  של בן מובחר  'אני לא מוצא אדם מתאים'. אני מציע - תפרסם מודעת דרושים ותקבל מאות פניות של מועמדים מתאימים. אולי מר בן מובחר מעדיף לפעול  בלי מבקר שיפריע לו לנהל את המועצה ללא שקיפות, ללא ישיבות מליאה כנדרש בחוק.

"כשאין מבקר ניתן למנות את סייר השדות למשרת מנכ"ל המועצה. לא צריך לפרסם את דרישות התפקיד והכישורים הנדרשים .

"לאור התנהלות זו ביקשתי ממשטרת ישראל לבדוק האם להצתה המכוונת של המועצה האם יש למשהו עילה להעלים ראיות ואני עומד על כך שהבדיקה תתבצע . אני יודע שהחקירה הועברה לצח"מ ומקווה שהמשטרה תגיע למציתים במהרה. 

"לגבי בדיקת הפוליגרף אני מציע למר בן מובחר להפסיק להסתתר אחרי עובדי המועצה המסורים. כראש מועצה, אני אתן דוגמא ואחת לקדנציה אעבור בדיקת פוליגרף.  אפעל ליצור אמנה לשמירה על שקיפות שלטונית . אני מצפה מבכירים נוספים לעשות כמוני. אינני מתכוון לפגוע בעובדי המועצה המסורים העושים את עבודתם הנאמנה שנים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: