יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מבואות חרמון בצפונט

חרמון

ומי לא בא? בני בן מובחר

ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, לא הגיע לישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובניה גליל עליון. הוא גם לא הודיע שלא יגיע. יו"ר הוועדה, יהודה וולמן, הגיב במכתב חריף.

פורסם בתאריך:


בתאריך 10.6.2018 היתה אמורה להתקיים ישיבה של הוועדה המקומית לתכנון ובניה הגליל העליון. זו ועדה משותפת למועצה האזורית הגליל העליון ולמועצה האזורית מבואות חרמון. הישיבה הזו בוטלה משום שלא היה קוורום, כלומר, מספר החברים המינימלי שנקבע על פי החוק לקיום ישיבה כזו.

בעקבות ביטול הישיבה, שלח יו"ר הוועדה, יהודה וולמן, מכתב לראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, ובו הוא כתב: "ישיבת מליאת הוועדה היום – 10/6/18, לא התקיימה בהעדר קוורום, מאחר שנמנעת, למיטב הבנתי במכוון, להתייצב".

זו כמובן האשמה חמורה המעידה על כך שיש ככל הנראה חילוקי דעות מהותיים בין וולמן לבן מובחר, ובן מובחר, כך על פי וולמן, מסנדל את עבודת הוועדה בכוונה תחילה, בכך שהוא בוחר לא להגיע לישיבות הוועדה.

בוועדה לתכנון ובניה אמורים להיות 8 חברים. 4 מגליל עליון ו-4 ממבואות חרמון. נכון לתקופה האחרונה, חסרים חברים בוועדה הזו, וגם בעניין הזה יש לוולמן ביקורת על בן מובחר. "הוועדה פועלת בחסר של חברים", הוא כותב, "בין היתר בשל הימנעותך מהעברת מומלצים למינוי מטעם הרשות שלך, כך שכל מקרה של אי הופעת אחד החברים, מעמיד בסימן שאלה את האפשרות לקיים ישיבת מליאה, כפי שארע היום".

ביטול ישיבה כזו גורם לעיכוב בטיפול של נושאים שעומדים על הפרק. בנוסף לכך, לא רק חברי הוועדה אמורים להתייצב לישיבה, אלא גם מוזמנים חיצוניים, וולמן מתייחס לכך במכתבו ואומר: "לישיבת המליאה היום התייצבו מוזמנים, יזמים, מתכננים, נציגי ישובים, נציגי משרדים ממשלתיים, צוות יועצים של הוועדה, ובכלל זה רואה חשבון, יועץ משפטי של הוועדה, וצוות הקלדה ותמלול (שהתייצבותו כרוכה בתשלום לא מבוטל)".

בסיום מכתבו מדגיש וולמן: "אני רואה בחומרה רבה את העובדה שבחרת להימנע מהתיייצבות היום, ללא כל הודעה מראש, שהיתה אולי מאפשרת לנו לכלכל צעדינו, ולחסוך התייצבות מוזמנים ונציגי ציבור, ובכך גם לחסוך כספי ציבור".

בתגובה לפניית "צפונט", העביר בן מובחר מכתב ששלח יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, אורי אילן, בעקבות מכתבו של וולמן. אילן לא אהב את המהלך של וולמן. הוא ככל הנראה רצה שוולמן יסגור את העניינים באופן דיסקרטי.

וכך כותב אילן: "עם כל החומרה בעצם העובדה שישיבת הוועדה בוטלה, מזה, ועד מכתב כמו זה שנשלח היום, מיו"ר הועדה לראש רשות מקומית, מחבריה, אינו מקובל עליי, לא נהוג במקומותינו ואינו ראוי.

"זאת ועוד, התברר לי שיהודה, יו"ר הוועדה, אפילו לא שוחח היום עם בני, לא בירר איתו את נסיבות העדרותו, ולא נתן לו הזדמנות נאותה, בסיסית והוגנת, להשמיע את דברו, בטרם שילח את מכתבו לכל עבר".

אילן כועס על וולמן על זה שהוא לא התייעץ איתו לפני שהפיץ את המכתב. הוא כנראה מאוד לא אוהב את העובדה שהכביסה המלוכלכת לא כובסה בפנים.

הוא חולק שבחים הן לוולמן והן לבן מובחר על עבודתם, אך מוסיף ואומר:  "על כן, ובשם השכל הישר והמחויבות שלנו לשירות מיטבי, אני מקווה שהדברים יבואו על פתרונם, במקום שבו הם צריכים להיפתר".

ממידע שהגיע לידי "צפונט" מתברר שוולמן ידע מראש שהמכתב הזה ייצור גלי הדף. הוא החליט לשבור את הכלים כדי ליצור זעזוע. מבחינתו הגיעו מים עד נפש, והוא רצה להעביר מסר לבן מובחר שהוא לא יוכל להמשיך לשחק את המשחקים האלה, ולשבש את עבודת הוועדה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
פוליטיקה קטנה
תושב גלילי | 15:34   21.06.18