יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מבואות חרמון בצפונט

חרמון

מגדלי העופות יפגינו ביום ראשון ליד מנהרת החיזבאללה באביבים

מגדלי העופות מוחים נגד מדיניות משרד החקלאות, ובחרו לקיים הפגנה ליד מנהרת חיזבאללה במושב אביבים, כדי להדגיש את חשיבותה הביטחונית של ההתיישבות לאורך גבול הלבנון.

פורסם בתאריך:


מגדלי העופות יצאו ביום ראשון הקרוב (30 בדצמבר) להפגנה ליד מנהרת החיזבאללה הסמוכה למושב אביבים במחאה על מדיניות שר החקלאות, אורי אריאל, הפוגעת בענף יצור הביצים בישראל.

בהפגנה ישתתפו ראשי המועצות האזוריות מעלה יוסף, מרום הגליל ומבואות חרמון. לאורך כל היום ישביתו ועדי המושבים בקו העימות בצפון את עבודתם וישתתפו בפעולות המחאה.

הבחירה להפגין סמוך למושב אביבים על על גדר המערכת נועדה להדגיש את התפקיד הלאומי שממלאת ההתיישבות לאורך גבול הלבנון ואת חובתה של הממשלה לשמור על התושבים לא רק מפני האויבים מצפון, אלא גם מבחינה כלכלית.

 "המנהרות של חיזבאללה מטרידות אותנו פחות מאשר המנהרות ששר החקלאות ומנכ"ל משרדו חופרים במטרה למוטט את הענף ממנו אנו מתפרנסים", אומר מזכיר ארגון מגדלי עופות, מוטי אלקבץ.

"השר אריאל מוביל צעדים בלתי אחראים של יבוא היצף שיפגע בפרנסתן של אלפי משפחות ויסכן את בריאות הצרכנים ומכניס שיקולים פוליטיים בחלוקת מכסות גידול הביצים".

בארגון מגדלי העופות אומרים שמשמעות תקנות ענף הלול לשנה הקרובה אותן מנסה לקדם השר הן פרוק הלכה למעשה של התכנון בשלוחת ההטלה והגדלת היצע הביצים מעבר לביקוש

"את המחיר עלולים לשלם המגדלים הותיקים שיוותרו עם כמויות ענק של ביצים עודפות אותן יאלצו להשמיד בהפסדים כבדים", מוסיף אלקבץ. "ענף הלול יודע להתנהל לאורך שנים בצורה אחראית עם אספקה מסודרת וקבועה. הכנסת פוליטיזציה לענף תביא לחורבנו".

ענף יצור הביצים מפרנס 3000 משפחות, רובן באזור הגליל לאורך קו העימות, ולרובן אין חלופות תעסוקתיות באזור מגוריהם. חלק מהישובים נמצאים ממש על גבול הלבנון, ובחלקם התגלו גם מנהרות של החיזבאללה.

מושבים כמו אביבים, דובב, מרגליות ועוד, הם למעשה חלק מחגורת ההתיישבות שנמצאת בחזית אל מול האיום הביטחוני מצפון. לכן מגדלי העופות סבורים שאי אפשר להתייחס לענף הלול על פי תפיסה כלכלית צרה שלא מביאה בחשבון את המשמעויות החברתיות והביטחוניות.

"לא ברור לנו למה משרד החקלאות, שאמור להיות אמון על חיזוק החקלאות הישראלית, עוסק בהחלשת החקלאים", נאמר בהודעת מועצת הלול. "אנו קוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו ולשר האוצר, משה כחלון, להתערב ולהבטיח את עתיד הענף והמגדלים".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: