יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מבואות חרמון בצפונט

חרמון

צרות של עשירים

ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, הופיע בפני ועדת הפנים של הכנסת, ומחה על הכוונה לקצץ בתמיכה של משרד הפנים עקב העליה בדירוג הסוציואקונומי של יישובי המועצה מדירוג 6 לדירוג 7

פורסם בתאריך:


קשה מאוד למצוא כיום ראש רשות מקומית שלא מעוניין לשדרג את המצב הסוציו אקונומי של התושבים ברשות שבראשה הוא עומד, ולקלוט אוכלוסיה חזקה ואיכותית. אוכלוסיה במעמד סוציו אקונומי גבוה משלמת יותר מיסים, וזקוקה פחות לתמיכות ותקציבי רווחה.

הכלל הזה נכון גם למועצה האזורית מבואות החרמון. בהרחבות הקהילתיות של הישובים במועצה הזו נקלטו בשנים האחרונות תושבים ממעמד סוציו אקונומי גבוה. אנשים עם מקצוע ומעמד שחיפשו איכות חיים כפרית.

כתוצאה מכך השתדרג המצב הסוציו אקונומי, ובחישוב של כלל האוכלוסיה ביישובי המועצה הדירוג עתיד לעלות מ- 6 ל- 7 . לשם השוואה, חצור הגלילית נמצאת בדירוג 4, קרית שמונה וקצרין בדירוג 5 והמועצה האזורית הגליל העליון בדירוג 6.

לכאורה במועצה האזורית מבואות החרמון היו צריכים לשמוח על כך שמצבה של האוכלוסיה ביישוביה השתפר, אך ראש המועצה, בני בן מובחר, מודאג, משום שיחד עם העליה בדירוג, יקטן גם מענק האיזון שניתן על ידי משרד הפנים, מענק שניתן על פי הדירוג הסוציו אקונומי של כל רשות. ככל שהדירוג גבוה יותר, כך התמיכה מצתמצמת.

העליה בדירוג הסוציו אקונומי של יישובי המועצה האזורית מבואות החרמון תביא  לקיצוץ של 7 מיליון שקלים במענק משרד הפנים. לכן החליט ראש המועצה, בני בן מובחר, להופיע בפני ועדת הפנים של הכנסת, ובישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר, הוא ביקש להקפיא את הקיצוץ.

בהודעה מטעמו אמר בן מובחר: "הדירוג הסוציו- אקונומי של מבואות החרמון עתיד לעלות בשנת 2019 לשמחתנו. הדירוג מסמל על אחוז אקדמאים גבוה, ריבוי אחזקת כלי רכב ביחס לבתי האב, וכמות נסיעות לחו״ל אשר נלקחים בחשבון באיכות החיים של התושב. על כך אני שמח ומברך.

"לקראת שנת 2019, התבשרתי על- ידי משרד הפנים על הפחתה של 7 מיליון שקלים במענקי האיזון הניתנים למועצות בדירוג סוציו- אקונומי מסוים לאור העליה ברמת החיים שלנו. קיצוץ של קרוב לחצי מהמענק הקיים!

"אתמול בוועדת הפנים של הכנסת הסברתי לחבר הכנסת יואב קיש יו״ר ההוועדה, בנוכחות יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס וחברי כנסת נוספים, כי המועצה האזורית מבואות החרמון מקדמת פרויקטים אזוריים משמעותיים ורבים שמעודדים התיישבות והעצמה גלילית

"ועל כן קיצוץ שכזה אינו מתקבל על הדעת בהכנת התקציב של שנת העבודה הבאה. כרגע סוכם על הקפאת ההחלטה על- מנת שנישאר עם תקציבים זהים לשנת 2018. היום גם ביקשתי מראש הממשלה להכנס לעובי הקורה ולסייע לנו בהקפאת המצב עד לבדיקה מחודשת של משרד הפנים מול הלמ״ס. לא אנוח עד אשר אקבל גושפנקא סופית על אישור המענקים המלא".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: