יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מרום הגליל בצפונט

כתבות על הנעשה במועצה האזורית מרום הגליל

חסל סדר רוכלים וקבצנים בקבר הרשב"י במירון

משטרת ישראל ביצעה פעילות להרחקה של רוכלים, קבצנים ואחרים שקבעו את משכנם בסמוך לקבר רבי שמעון בר יוחאי.

פורסם בתאריך:


קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון הוא אבן שואבת לרוכלים וקבצנים, שמתנחלים במקום, והופכים את חוויית הביקור במקום לבלתי נעימה. מעת לעת המשטרה צריכה לעשות סדר וכך היה השבוע.

המשטרה ביצעה פעולת אכיפה משולבת בקבר רבי שמעון בר יוחאי, לאחר שהתקבלה תמונת מצב כי בקרבת הקבר שוהים באופן קבוע רוכלים ,קבצנים ואחרים שקבעו את משכנם בסמוך לקבר ר' שמעון בר יוחאי.

אותם רוכלים וקבצנים מטרידים את המבקרים והמתפללים במקום, ולא אחת מתקוטטים בינם לבין עצמם, וגורמים למטרדי רעש ולכלוך במקום.

הפעילות התקיימה בהובלת משטרת ישראל בשילוב גורמי אכיפה אזרחיים נוספים: רשות טבע וגנים, רשות הכיבוי וההצלה, קק"ל, הסיירת הירוקה, מנהל מקרקעי ישראל, ועד הישוב מירון ומנהל המקומות הקדושים.

כוחות המשטרה יחד עם גורמי האכיפה פשטו אתמול בשעות הבוקר  על מתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי ופינו משם 15 אוהלים שהוקמו בסמוך לציונו של ר' שמעון בר יוחאי ומספר דוכני רוכלות.

במהלך המבצע נעצרו 3 חשודים שהתנגדו לפינוי, הפרו את הסדר הציבורי והסיגו גבול ובסיום החקירה שוחררו בתנאים מגבילים ביניהם הרחקה מקבר ר' שמעון בר יוחאי ומהאזור למשך 15 ימים. 

משטרת ישראל בשילוב גורמי האכיפה השונים  תוסיף ותאכוף את החוק ותמצא את הדין  כנגד פולשים לשטחים לא להם. תמנע הקמתם והפעלתם של מטרדים הכוללים אוהלים רוכלות והצקה לבאים למקום ופעמים גם מסכנים את המגיעים למקום

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: