יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מרום הגליל בצפונט

כתבות על הנעשה במועצה האזורית מרום הגליל

מלאים כרימון

בפארק דלתון החלו בהקמת מפעל לייצור מיץ רימונים, שיעסיק 15 עובדים. מיץ רימונים נחשב למוצר מזון בעל סגולות רפואיות ייחודיות.

פורסם בתאריך:


בפארק דלתון החלו עבודות התשתית למפעל ליצור מיץ רימונים. המפעל יבנה על 2 דונם על ידי "שותפות יין רימון" מכרם בן זמרה ובבעלות ניסים שטרן ויובל רומנו . רומנו ושטרן פועלים מזה כ- 7 שנים בשוק המקומי בעיקר וגם ליצוא.

במפעל שיקום על כ- 1200 מ' בנוי יהיה גם קירור ואחסון של פירות . המפעל יעסיק  כ- 15 עובדים . היזם ניסים שטרן."פארק דלתון מאפשר לנו כיזמים מקומיים להתפתח ולהתקדם ביזמות שלנו בעצם קיומו. כחקלאים ויזמים אנחנו מכשירים קרקע לדור ההמשך שלנו, שיהיו מחוברים לתחום החקלאות"

מפעל מיץ הרימונים שמוקם בפארק דלתון אינו העסק הראשון בפארק דלתון שעוסק בייצור על בסיס פרי הרימון. קדם לו "יקב רימון", שהוקם בשנת 2000 על ידי משפחת נחמיאס, גם היא ממושב כרם בן זמרה. ההבדל בין שני המיזמים הללו שהוותיק יותר מייצר יין, והחדש אמור לייצר מיץ.

כך או כך, מתברר שעסקי הרימונים הולכים ומתרחבים, והדבר נובע מסגולותיו הבריאותיות של הרימון, שהם באמת מיוחדות במינן. מיץ הרימונים מכיל ויטמין C ונוגד החמצון פוניקלגין. ריכוז נוגדי החימצון במיץ הרימונים גבוה פי שלושה מזה שביין אדום, מיץ ענבים ומיץ אוכמניות.

למיץ הרימונים יש השפעות אנטי דלקתיות, צריכת מיץ רימונים באופן יום יומי מפחיתה את הפעילות הדלקתית במערכת העיכול, ויכולה לסייע גם לחולי סוכרת. מחקר שנעשה באיטליה גילה כי למיץ הרימונים יש יכולת לעכב התפשטות של גידולים סרטניים. עוד מתברר ממחקרים שמיץ הרימונים מאטה הצטברות של כולסטרול, ומסייעת להורדת לחץ דם.

הקמת המפעל לייצור מיץ רימונים בפארק דלתון היא בשורה גם לחקלאים באזור מרום הגליל, שפרנסתם נשענת על לולים ומטעים. הביקוש לרימונים כפרי מאכל, שנמכר בצורתו הגולמית, הוא מוגבל, משום שהפרי הזה אינו נוח לאכילה. אבל לצרוך אותו כמיץ זה הרבה יותר קל. לכן הקמת מפעל לייצור מיץ רימונים, מאפשרת את הגדלת מטעי הרימונים באזור זה, ויכולה להביא לפרנסה לא רק לעובדי המפעל, אלא גם לחקלאים במרום הגליל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: