יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. מרום הגליל בצפונט

כתבות על הנעשה במועצה האזורית מרום הגליל

מפעל חדש לקוסמטיקה טבעית בפארק תעשייה דלתון

חברת "מיכל סבון טבעי" מקימה בימים אלה מפעל חדש למוצרי קוסמטיקה טבעיים. החברה מעסיקה כיום 25 עובדים, ונמצאת במגמת צמיחה.

פורסם בתאריך:


הטרנד של קוסמטיקה טבעית תופס תאוצה, ויש מי שמגשים זאת גם בגליל העליון. הנה סיפורם של מיכל ונועם לוי, שהקימו עסק למוצרי קוסמטיקה טבעיים המכונה "מיכל סבון טבעי". בעקבות התרחבות החברה והביקוש למוצרים, הם החליטו להקים מפעל של ממש בפארק התעשייה דלתון. להלן סיפורם האישי והעסקי.

מיכל ונועם לוי נפגשו בניו יורק, בזמן שסדר היום העמוס שלהם סבב כמעט כולו סביב עבודה. מיכל היתה אז מנהלת המרכז לצופיות בתנועת הצופים ונועם שף במסעדת גורמה וגם כתב אוכל ומיכל הייתה יוצאת בשש בבוקר וחוזרת בלילה, "כל הזמן טלפונים וצוותים בשטח, ובעיות" מספר נועם, "רצינו לשנות פאזה בעניין העבודה ולהוריד הילוך".

במטרה לשנות את אורח החיים העמוס שלהם, החליטו בני הזוג להקים עסק אחר, משפחתי יותר. העיקרון שהוביל אותם היה למצוא מה שאפשר לעשות מהבית ומה שאפשר לשווק בדואר.

נועם: "רצינו משהו שנוכל לעשות בבית בסביבה משפחתית. חשבנו על כל מיני דברים: גלידה ביתית, חמאת בוטנים. היה לנו עזים בחצר וחיפשנו לעשות מחלבה קטנה. אחד מהכיוונים היה הכנת סבון. בתחום של הקוסמטיקה זה הלחם והחמאה. זה יחסית קל להכין ולהשיג את החומרים".

מיכל וחברה שלה למדו איך להכין את זה הם ערבבו את העיסה שעות במיקסר וביד, ואחרי המון ניסיונות ובסוף יצא משהוא. סבון! "מבחינתי זה היה משהו שכיף להכין. הנאה" אומרת מיכל, "אחרי שהחלטנו להתחיל עם זה הייתי מכינה סבונים לחברים סתם כי זה כיף.

"עם הזמן, החל העסק לצבור תאוצה. נועם היה לוקח את הילדה שלו, שם את ההזמנות מתחת לעגלה שלה והולך לדואר, פעם-פעמיים בשבוע, בערך עשר הזמנות. לאט לאט לא היה מקום בעגלה, כי העסק הלך וצמח.  זה היה נראה לכולם כמו אתר אינטרנט עם מפעל מפואר מאחוריו, אבל בפועל זה היה חדר בבית, מדפים עם מלאי מוצרים, ושולחן אריזה של הזמנות".

והעסק אכן צמח לאיטו בעשר השנים האחרונות. לפני שש שנים, עזבו בני הזוג את טבעון ועברו להתגורר בעיר העתיקה בצפת, והמשיכו לפתח את העסק. עד מהרה הם נזקקו למקום גדול יותר, והייצור עבר למבנה באזור התעשייה בצפת.

"לא חשבנו  שהמקום הנוכחי יהיה לנו צפוף כל כך מהר", אומר נועם בחיוך. "זה נראה לנו ענק כשעברנו לכאן! לשמחתנו מספר העובדים בעליה, הביקוש למוצרים גדל ומהר מאוד חדר הייצור נהיה צפוף ולא מספק את הצרכים. רכשנו קרקע לא רחוק מכאן, באזור התעשיה דלתון, ואנחנו בתהליך בניה של כמה חודשים למבנה שישמש את מחלקת הייצור ואת מחלקת התוויה. המשרד עם שירות הלקוחות יישארו במבנה הנוכחי".

"המכירות ברובם מתבצעות דרך אתר האינטרנט של החברה ולא דרך מתווכים. יש פה צוות נפלא של נשים מהאזור שנותנות שירות לקוחות חם ואוהב, והבחירה הזאת לעבוד ישירות עם הלקוח ולא דרך מתווכים היא מכוונת אנחנו בקטע של מערכות יחסים ארוכות עם הלקוחות.

"האנשים הם סוכני המכירה שלנו. אני יכול לקבוע מחיר גבוה ולהרוויח פי שלוש פעם אחת, או שאני יכול לתת מוצר במחיר הוגן, להרוויח פחות, אבל לקבל לקוחות חוזרים שגם יפיצו את השמועה. ככה גדלנו. מכרנו מוצרים במחיר הגיוני וזה עבר מפה לאוזן. העיקרון הבסיסי של העסק שלנו זה שקוסמטיקה טבעית צריכה להיות זמינה לשימוש יום יומי לכולם, ולא רק לעשירון העליון.

"כפועל יוצא, השיטה לקביעת מחירים היא לא מאוד כלכלית. הרעיון הוא לא להסתכל על מה המקסימום שאני יכול להרוויח, אלא מה הכי נמוך שהעסק שלנו להרוויח ושהוא הוגן עבור הלקוחות".

חברת "מיכל סבון טבעי" מעסיקה כיום 25 עובדים, כולל נועם ומיכל. כולם חרדים, גברים ונשים המתגוררים בגליל. "המקום הזה הוא נכס בשביל הרבה מהעובדים שמרגישים שהם סוף סוף מצאו מקום שפוי לעבוד בו גם מהבחינה הסוציאלית וגם מהבחינה הדתית. מקום כמו חממה" מספרת מיכל.

"סביר להניח שהיינו יכולים לאייש את המפעל גם בשכר מינימום", מוסיף נועם. "בצפון זה לא קשה, אבל העובדים שלנו מרוויחים מראש משכורות גבוהות יחסית, ומקבלים תנאים סוציאליים מלאים על פי חוק. האווירה פה מאוד משפחתית".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: