יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מטולה בצפונט

כתבות על הנעשה במושבה מטולה

שיגעון הטוטם טיים הגיע למטולה

המועצה המקומית מטולה יזמה הקמה של טוטם טיים, שהוא משחק דיגיטלי בסגנון מחפשים את המטמון, באזור הוותיק של המושבה. כל מה שצריך לעשות זה להוריד את האפליקציה של טוטם טיים, להגיע לאנדרטת יד לבנים, ולהתחיל לשחק

פורסם בתאריך:


לקראת חול המועד סוכות צפויים להגיע הרבה מאוד מטיילים לאזור הגליל העליון, ובמועצה המקומית מטולה כבר מתכוננים לגל התיירותי הזה.

כדי להעשיר את החוויה של כל מי שמתכוון לבקר במושבה הציורית, יזמה המועצה המקומית הפעלה של משחק הטוטם טיים.

הטוטם טיים הוא משחק "חפש את המטמון" המאפשר שילוב של הרובד הדיגיטלי עם העולם האמיתי. מדובר במשחק ניווט דיגיטלי, כשבאמצעות אפליקציית "טוטם טיים" נחשף השחקן לידע רב, על שימוש במפה ועל כל נקודה ונקודה במסלול.  

המועצה המקומית מטולה פרסמה בדף הפייסבוק שלה כמה הוראות בנוגע למשחק ונכתב: "כל מה שאתם צריכים לעשות, להגיע לדשא של אנדרטת יד לבנים, להוריד את האפליקציה (חינם) ולהתחיל לשחק! סורקים את הקוד שמופיע על גבי שלט הטוטם טיים עונים נכון על השאלה ועוברים לנקודה הבאה על המפה".

הנקודות אליהם צריך להגיע במסגרת המשחק במטולה, נמצאות בחלק הוותיק של המושבה, מרביתן ברחוב הראשונים. נכון להיום השאלות שהמשתתפים יישאלו אינן קשורות למטולה, אבל בהמשך, כך מבטיחים במועצה, ישולבו תכנים מקומיים במשחק.

 עוד עניין חשוב שמופיע בהודעת המועצה הוא נושא הבטיחות. רוב הנקודות אליהן צריכים להגיע, הם כאמור ברחוב הראשונים, וצריך לחצות את הרחוב מדי פעם. חשוב מאוד שתוך כדי ההתלהבות מהמשחק, המשתתפים לא ישכחו את כללי הזהירות בעת חציית הכביש.

משחק הטוטם טיים הוא חלק מתפיסה שהופכת טיול או ביקור באתר כלשהו לחוויה פעילה. הוא מותאם לכל המשפחה, ומהווה אתגר הן בתחום הידע והן ביכולת להתמצא בשטח בניווט רגלי.

המשחק קיים כבר בכמה מקומות בארץ, כמו הפארק הלאומי ברמת גן, יער בן שמן, ביער ביריה, בפארק רמון בגבעת שמואל, ובאתר שרונה בקריה בתל אביב. החברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי מציעה כיום סיוע כספי לכל רשות מקומית שתהיה מעוניינת לשלב את המשחק אצלה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: