יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מטולה בצפונט

כתבות על הנעשה במושבה מטולה

היי הג'יפ היי הג'יפ

מועדון רכבי אספנות של ג'יפים, המכונה "הקשישים", התארחו ביום שישי האחרון במטולה. אחרי לילה לינה במטולה הם יצאו למסלול מאתגר בהר דב

פורסם בתאריך:


ביום שישי התמלאה הרחבה שמול המתנ"ס במטולה בעשרות ג'יפים השייכים למועדון מיוחד של חובבי ג'יפים, המכנים את עצמם: "הקשישים". ולא בכדי הם קשישים, הגיל המינימלי של ג'יפ שבעליו יכולים להצטרף למועדון הוא 30 שנים.

הג'יפאים האלה נפגשים לעיתים מזומנות לסוף שבוע שבו הם יוצאים לטיולי שטח. הפעם הם בחרו את האזור של הר דב, ומטולה היתה התחנה הראשונה, בה הג'יפאים התארחו לארוחת ערב ולינה. למחרת בבוקר הם כבר יצאו עם הג'יפים אל הר דב.

הג'יפים שהשתתפו בטיול הם אמנם מדגמים מאוד ותיקים, אבל הם משופצים ומטופלים היטב על ידי בעליהם. המותג ג'יפ מתקשר באופן טבעי לטיולי שטח, וחברי מועדון "הקשישים", משלבים את האהבה המוטורית שלהם עם האהבה לטיולים מאתגרים בטבע.

המותג ג'יפ JEEP מקורו ברכב שטח שיוצר בארצות הברית עבור הצבא האמריקני בתקופת מלחמת העולם השנייה, שלאחר מכן יוצר גם לשוק האזרחי. השם ג'יפ הפך, גם בשפה העברית, משם של מותג לשם גנרי לרכב שטח, ובנוסף גם לרכב מסוג SUV.

המותג JEEP עבר עם השניים הרבה גלגולים ובעלויות. הוא היה שייך בתחילתו לחברת וויליס, והחל משנת 1987 הוא בבעלות חברת קרייזלר. תחת חברה זו זכה הדגם המקורי של הג'יפ לשם רנגלר WRANGLER, והחברה מייצרת כיום גם דגמים אחרים.

אבל ג'יפאים אמיתיים עדיין מעדיפים את הדגמים הישנים, אלה שקל יחסית לשפץ אותם, שהם ספרטאנים וקשוחים ומסוגלים לעבור בכל מקום. כך גם חברי מועדון "הקשישים" שהגיעו למטולה אוהבים את הג'יפים שלהם, ושבילי החתחתים בהר דב לא מרתיעים אותם.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: