יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

ביקורת היערכות הרבש"צים בישובי הגבול הצפוני

בשבוע שעבר עקב מבצע "מגן צפוני" התקיימה ביקורת ביישובים הסמוכים לגבול הצפון על ידי בקרים של בית הספר להגנת הישוב בבא"פ לכיש (בסיס האימונים של פיקוד מרכז) כדי לבדוק מקרוב את היערכות הרבש"צים לחירום בישובים על גבולה הצפוני של מדינת ישראל.

פורסם בתאריך:


בתחילת החודש החל מבצע "מגן צפוני" בגבול לבנון הנועד לחשוף ולנטרל מנהרות טרור התקפיות שחפר ארגון הטרור חיזבאללה לשטח ישראל. במהלך המבצע נחשפו מספר מנהרות ונוטרלו עוד לפני שהיוו סכנה לתושבי האזור. כיום המבצע עודנו בעיצומו, וכוחות צה"ל ממשיכים לבצע מהלכים מבצעיים והנדסיים במטרה לנטרל את תשתית המנהור של חיזבאללה.

בשבוע שעבר עקב מבצע "מגן צפוני" יצאו בקרים של בית הספר להגנת הישוב בבא"פ לכיש (בסיס האימונים של פיקוד מרכז) לבדוק מקרוב את היערכות הרבש"צים (רכזי ביטון שוטף צה"ליים) למצבי חירום.

בית הספר להגנת הישוב בבא"פ לכיש אמון על שמירת כשירות הרבש״צים וכיתות הכוננות בישובים השונים.

הביקורת, אליה יצאו בקרי בית הספר, נערכה למספר יישובים על גבולה הצפוני של מדינת ישראל ובסיומה סיכם ראש מדור ביקורות אבטחה ביישובים, רס"ן משה טמיר, "מצאנו רבש"צים חזקים, מסורים ומחוברים למפקדי צה"ל ולמשימה המשותפת בהגנה על תושביי הצפון".

היום, הרבש"צים וכיתות הכוננות הם גורם בטחוני משמעותי בהגנת הישובים השונים בגבולות המדינה. כשירותם בשגרה ובעת חירום נגזרת גם מתוך מערך ההכשרות והאימונים, שאותם נדרשים לעבור בבסיס האימונים של פיקוד מרכז.

מטרתו של בית הספר לחנוך את הרבש"צ וכיתות הכוננות בהגנת היישוב. הוא מרכז את כלל האימונים וההכשרות לאורך השנה ומשקיע משאבים רבים הן בהעברת תכנים עיוניים והן באימונים מעשיים.

ראש מדור לוחמה בביה"ס להגנת היישוב שבבא"פ לכיש, סגן גל לבנה, מספר, "כיתות הכוננות של היישובים הם עיסוק מרכזי בבית הספר. חברי כיתת הכוננות הם אזרחים מן היישוב שמתנדבים, מה שמחייב אותם באימונים לאורך השנה וזמינות מרובה לכל אירוע שיכול עלול לקרות".

; תרגול כיתות כוננות בבא"פ לכיש

הרבש"צים, אשר מבצעים פעילויות שונות בתחום הבט"ש וכן בהיערכות היישוב לחירום, בעלי מוטיבציה גבוהה בימים אלו. מפקדי החטיבות המרחביות מזמינים אותם להערכות מצב משותפות בשל חשיבותם.

בא״פ לכיש ובית הספר להגנת הישוב בפרט, ממשיכים להשקיע בהכשרות הרבש״צים וחברי כיתות הכוננות ולחזק את ההגנה על היישובים, על מנת לשמור על ביטחון המדינה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
Cialis Generico Roma Matinadia
Matinadia | 00:50   18.03.19