יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

ברכת שנה טובה ממפקד הגזרה

אלוף משנה יהודה ואך, מפקד עוצבת חירם, המופקדת על גבול הצפון, מאחל שנה טובה לכל תושבי האזור, ומעלה על נס את שיתוף הפעולה בין צה"ל לבין הרשויות המקומיות בגליל העליון ובגולן.

פורסם בתאריך:


לפני מספר חודשים נכנס אל"מ יהודה ואך לתפקידו כמפקד עוצבת חירם (חטיבה 769). העוצבה הזו אחראית על החלק המזרחי של הגבול עם לבנון, ממושב אביבים במערב, ועד הר דוב במזרח.

עוצבת חירם היא יחידה צבאית מרחבית. הכוחות שנמצאים תחת פיקודה מתחלפים, אך השלד הפיקודי נמצא באופן רצוף בגזרה ואחראי עליה. בגזרת החטיבה נמצאות הרשויות מקומיות  מרום הגליל, מבואות חרמון, גליל עליון וגולן, קרית שמונה, ומטולה.

שיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות ועם התושבים, הוא חלק בלתי נפרד מפעילות העוצבה.על כך אומר אל"מ ואך: "עם כניסתי לתפקיד לפני מספר חודשים, בין שאר הדברים שלמדתי על הגזרה, שמחתי לגלות על החוסן של תושביה ועל תחושת ההירתמות והאחריות שאתם מפגינים. הקשר ההדוק ושיתוף הפעולה עם היישובים, ראשי הרשויות והרבש״צים מוכיח עצמו, ואנחנו נמשיך לחזק אותו בכל עת על מנת לתת תחושת ביטחון מקסימלית".

שיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות עמד השנה במבחנים לא פשוטים, מבצע מגן צפוני, בו נוטרלו המנהרות שארגון חיזבאללה חפר מתחת לגדר הגבול, והתקרית ליד מושב אביבים, שבה ניסו אנשי חיזבאללה לפגוע בסיור של צה"ל

אל"מ ואך מתייחס לכך ואומר: "בתקופה האחרונה, נאלצנו להתמודד עם לא מעט אירועים ואתגרים אשר הציבו אותנו אל מול מתיחות מבצעית.  צה״ל פעל בכמה מישורים על מנת להחליש את ארגון חיזבאללה ופעולותיו, ביניהם, חשיפת פרויקט המנהרות והשמדתן.  

"נוכחתי לגלות כי הקשר ההדוק והשיח אתכם הינם אבן מרכזית בהצלחה שלנו. יכולתכם לשמור על שגרת החיים והאיתנות גם בתקופות כאלו, עוזרות לנו לממש את תפקידנו בצורה נאמנה. הקשר ההדוק ושיתוף הפעולה עם היישובים, ראשי הרשויות והרבש״צים מוכיח עצמו ואנחנו נמשיך לחזק אותו בכל עת על מנת לתת תחושת ביטחון מקסימלית".

"תחילתה של השנה העברית החדשה מייצגת עבורנו פתח להזדמנויות חדשות, צמיחה ופריחה. ברצוני לאחל לכל אחד ואחת מכם, חג שמח ושנה טובה. נצלו את הזמן וצאו לטייל בגזרתנו היפה אל מול הנופים המרהיבים לצד אהוביכם ויקיריכם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: