יום שלישי, 02 ביוני 2020, י' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

החטיבה המצטיינת

החטיבה המרחבית של גבול הצפון, חטמ"ר 769", זכתה בפרס הרמטכ"ל על היותה חטיבה מצטיינת, ועל חלקה במבצע "מגן צפוני"

פורסם בתאריך:


אתמול (שני), נערך טקס פרסי ראש המטה הכללי ליחידות מצטיינות לשנת התש"ף. הטקס התקיים המעמד ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי ובמעמד כל חברי פורום המטה הכללי.

פרסי הרמטכ"ל הוענקו השנה ליחידות מצטיינות, ליחידות הזוכות במסדר הרמטכ"ל ולמיזמים מצטיינים בתחומים הבאים: אפקטיביות מבצעית, בניין הכוח, טיפול באנשים, מנהיגות וערכים.

גם הגזרה הצפונית לא נותרה מחוץ למשוואה. את אות הרמטכ"ל קטפה החטיבה המרחבית 769 אשר במהלך השנה האחרונה הוכיחה לא פעם - עד כמה הנוכחות שלה קריטית.

בין היתר, אחד הדברים שזיכו את אנשי 769 בתואר הנחשק הוא פועלם בזמן מבצע מגן צפוני. אשר במסגרתו אותרו, סוכלו והושמדו בהתאמה שש מנהרות טרור של חיזבאללה, ששלוש מתוכן נמצאו בשטח החטיבה והיו באחריותה.

להלן דברים שאמר מפקד החטיבה אל"מ יהודה ואך, במעמד הטקס: "החטיבה חולשת על שטח נרחב המכסה את הגזרה המזרחית של הגבול בין ישראל ולבנון, וכוללת בתוכה את מובלעת הר דב ויישובים סמוכי גדר רבים. התקופה האחרונה עימתה אותנו עם אתגרים רבים,  כמו ההסלמה באוגוסט האחרון, שדרשו מאיתנו לפעול בקור רוח ובמקצועיות".

"זו חובתנו לוודא שכל חייל או מפקד, שמגיע לתפוס קו בגזרה, יבין את גודל האחריות שיש לו בידיים. קבלת פרס הרמטכ"ל מהווה כבוד גדול עברונו ובאותה נשימה - גם דוחפת אותנו להצטיין ולהיות טובים יותר. אני מסתכל על החטיבה כמו לב פועם שיודע מה הגזרה צריכה ויודע לכוון ולהוביל לשם.

הרמטכ"ל, אביב כוכבי, מעניק את אות ההצטיינות למח"ט 769, אל"מ יהודה ואך

"ההצטיינות מבטאת עשייה ארוכת טווח, שנשענת קודם כל על פעילות מבצעית אך מעל לכול אלה, על נגדים, אנשי קבע וחיילים שמחזיקים סטנדרטים ונורמות של חטיבה, שרואה כל העת בעייני רוחה נחישות לניצחון. הצלחנו לחתום הישגים רציניים שהם פירות העבודה הקשה שעשו כאן. אני גאה בכך מאוד".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: