יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

המפקד של הקב"טים מסיים את תפקידו

קצין ההגנה המרחבית של עוצבת הגליל, סגן אלוף יניב קריאף, פורש מצה"ל לאחר 20 שנות שירות בגזרת האוגדה. משימתו האחרונה היתה הושטת סיוע לעיר נהריה שהוצפה במי הגשמים

פורסם בתאריך:


אוגדה 91, המכונה גם עוצבת הגליל, אחראית על הביטחון השוטף בגבול הלבנון, מראש הנקרה במערב, ועד הר דב במזרח. כדי להגן על התושבים ביישובים הסמוכים לגבול, האוגדה צריכה להיות בקשר רציף עם הרשויות המקומיות, ועם הקב"טים של כל ישוב בגזרה. 

מי שריכז את הקשר הזה בשנים האחרונות הוא קצין ההגנה המרחבית, סגן אלוף יניב קריאף, שפורש מצה"ל בימים אלה, אחרי 20 שנות שירות בעוצבת הגליל.

בטקס הפרישה, בו נכחו רבים מהקב"טים של הישובים בגזרה, אמר סא"ל קריאף: ״זכות עצומה נפלה בחלקי להיות חלק מאוגדה 91, עוצבת הגליל הקרויה על שם חבל הארץ המדהים עליו היא מגינה. חבל ארץ המשלבת בו נופים, אנשים והתיישבות מכל התרבויות, הזהויות והדתות, עבר, הווה ובזכותינו גם עתיד״

הקב"טים שבאו להיפרד מסא"ל קריאף

״אני מסיים את תפקידי כקצין הגמ"ר 91 ואת השרות הסדיר בצה"ל בתחושת סיפוק אדירה, וגאה כי יחד עם שותפי ומפקדי הצלחתי לתרום להשפיע, לקדם ולחזק ולמעשה לשים את העורף באוגדה, בחזית!״

סא"ל קריאף, שירת כקצין ההגנה המרחבית של האוגדה ב7 שנים האחרונות. לפני כן, מילא עוד מספר תפקידים בגזרה. בשירותו, פעל קריאף ללא הרף, לילות כימים על מנת להגביר ולחזק את ההגנה בגבול לבנון.

הוא חיזק את שיתוף הפעולה בין האוגדה לגורמים האזרחיים, והיה בקשר מתמיד ויום יומי אל מול ראשי הרשויות וגורמי הביטחון האזרחיים בגזרה. קריאף לקח חלק משמעותי באירועים מעצבים כמו ״מבצע מגן צפוני״, הערכות ״בין המיצרים״ ועוד רבים. הוא הוביל ופיתח פרויקטים ותוכניות רבות לחיזוק היישובים, חיזוק הגנה וחיזוק הקשר של צה״ל עם התושבים.

במעמד ההחלפה, העניק מפקד עוצבת ״הגליל״, תא״ל שלומי בינדר לסא"ל קריאף תעודת הערכה על פועלו ותפקודו בשבוע שעבר בהובלת הסיוע של צה״ל לתושבי העיר נהריה וחילוץ האזרחים בעקבות נזקי מזג האוויר. ״שוב הוכחת אחריות מרחיבה בהקשרי העורף כשנחלצת לסיוע לתושבי נהריה, פעולה זו של שותפות וחיבור ליישובים הינה חלק בלתי נפרד ממשימת הביטחון וההגנה״ אמר מפקד האוגדה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
קרית שמונה
פ. ידידיה | 14:22   16.01.20