יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

חומה ממשגב עם למטולה

במשרד הביטחון מתכננים הקמת חומה על גבול הלבנון מאזור משגב עם ועד מטולה.

פורסם בתאריך:


השבוע הציג את התוכנית תת-אלוף ערן אופיר ראש מינהלת הגבולות והתפר במשרד הביטחון לראשי רשויות בצפון, שהתארחו במועצה אזורית הגליל העליון, במסגרת פורום ראשי רשויות קו העימות.

בתוכנית  שיפור מרכיבי הביטחון באזור ראש הנקרה שבגזרה המערבית, ובמרחב משגב עם – מטולה בגזרה המזרחית. זהו למעשה המשך של פרויקט מיגון שהחל לפני מספר שנים, ובמסגרתו הוצבו עמודי בטון בצמוד למטולה. באזור שלנו, תוצב סמוך לגדר המערכת חומה בגובה של שבעה מטרים, שתתחיל ממשגב עם ותסתיים במטולה.

הצבת החומות בנקודות הללו, מתווספת למהלכים קודמים של הצבת מערך מצלמות, חישוף צמחיה, ובניית מיצוקים לאורך הגבול.

במקביל לחיזוק קו הגבול, במועצה האזורית הגליל העליון נמשכת כל העת פעילות של מוכנות לשעת חירום ולכל תרחיש. השבוע נוספה למערך המוכנות במחסני החירום עגלה, ועליה מתקן לסינון מי נהר מזוהמים שמסננת אותם כדי שיהיו ראויים ובטוחים לשתייה. גרשון שרון ראש מטה חירום במועצה ומנכ"ל קולחי גליל עליון ציין כי ראש המועצה גיורא זלץ פעל להשגתה של העגלה, ורכישתה מחברה שמייבאת אותה לארץ. מתקן הסינון יודע להעביר עד 5 קוב מים לשעה של מי נהר או נחל בתהליך של סינון והכלרה, בדרך לאספקתם לתושבים בשעת הצורך, למשל אחרי רעידת אדמה משמעותית. "קניית מתקן סינון המים על ידי המועצה וקולחי גליל עליון היא חלק מהמוכנות שלנו" סיכם גרשון שרון.       

צילומים: מנשה סוויסה וחווה קולנברג, אתר פיקיווקי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: