יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

יצאה מההקפאה

אחרי עיכובים שנמשכו מספר חודשים אישרה ועדת הכספים של הכנסת את הפעימה הראשונה לתוכנית מיגון הצפון בהיקף של 150 מיליון שקלים.

פורסם בתאריך:


ועדת הכספים של הכנסת הצביעה זה עתה (יום שני, 25.3.19) פה אחד על אישור  העברת תקציב של 150 מיליון ₪ כפעימה ראשונה לטובת תוכנית מיגון הצפון, תקציב שישמש לשיפוץ מקלטים, טיפול ובניית ממ"דים במבני ציבור ובמבני רווחה בקו של 0-20 ק"מ מהגבול.

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות, אשר השתתף בדיון הוועדה בכנסת, אמר לאחר ההצבעה: "אני מבקש מאד להודות לשר האוצר כחלון על הירתמותו לקידום הנושא הבוער, למשרד הביטחון ופיקוד העורף ולוועדת הכספים בהובלתו של יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, שאישרה פה אחד את העברת התקציב.

"רק הבוקר ראינו שוב את החשיבות הקריטית למתן פתרונות התגוננות לאוכלוסייה האזרחית בישראל. אני מבקש לחזק מכאן את הפצועים מפגיעת הטיל בישוב משמרת ולאחל להם החלמה מהירה.

"לצפון נדרשת תוכנית רחבה ומקיפה בכדי שנוכל להיערך לתרחישים ולתפקד כעורף חזק עם חוסן קהילתי, שיאפשר לצה"ל לעשות עבודתו נאמנה. מדובר בהתחלה בלבד, אך היא חשובה ביותר. אני שמח שהדבר טופל וזאת לאחר שהבהרנו, אני וחברי - ראשי רשויות קו העימות, למקבלי ההחלטות שלא נרתע ממאבק בנושא קריטי זה״.

ראש עיריית קרית שמונה, התייחס גם הוא להחלטת ועדת הכספים של הכנסת, ואמר: "לפני כשבועיים נפגשתי עם שר האוצר, בין השאר גם בנושא זה, והובטח לי כבר אז שהעיניין ייסגר בימים הקרובים, כך שאני לא מופתע מההחלטה שהתקבלה היום, אך בהחלט שמח. כדי שנוכל לתפקד כעורף חזק עם חוסן קהילתי, חשוב להמשיך לאשר ולהעביר את כל התקציבים לתוכנית מיגון הצפון".

    

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: