יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

ירידה בנתוני הגיוס לצה"ל בקרית שמונה בהשוואה לשנה שעברה

קרית שמונה ירדה בנתוני הגיוס של הגברים במחוז הצפון, מהמקום הראשון ב-2016 למקום השישי ב-2017, זאת מתוך 22 ערים שנבדקו. המועצה האזורית מבואות חרמון מככבת גבוה בנתוני הגיוס.

פורסם בתאריך:


כמדי שנה מתפרסמים נתוני הגיוס לצה"ל על פי חתך יישובי. הדירוג מחולק לערים, מועצות מקומיות, ומועצות אזוריות. הדירוג נקבע על פי שלושה מדדים, שיעור הגיוס, מיצוי ללחימה ומיצוי לקצונה. השקלול של שלושת המרכיבים הללו קובע את הדירוג הסופי.

בשנה שעברה הנתונים גרמו להרבה נחת בקרית שמונה, משום שקרית שמונה דורגה אז במקום הראשון בגיוס גברים במחוז הצפון. הנתונים היו אז מרשימים מאוד. 87.3 אחוזי גיוס, 43.8 אחוז מיצוי ללחימה, ו- 4.8 אחוז מיצוי לקצונה.

השנה הנתונים של קרית שמונה פחות טובים, אם כי הם עדיין בצמרת. בדירוג הכללי של גיוס גברים במחוז הצפון, קרית שמונה יורדת למקום השישי. במדד הגיוס הכללי הנתון הוא 84.3 אחוז, במדד המיצוי ללחימה ישנה דווקא עליה ו-44.5 מהמתגייסים בני קרית שמונה שובצו ביחידות לוחמות, הירידה המשמעותית ביותר היא במיצוי לקצונה, מ-4.8 אחוז בשנה שעברה ל-1.7 אחוז השנה.

האם יש פה מגמה. זה עדיין מוקדם לקבוע. קרית שמונה היתה במגמת עליה בשנים האחרונות, וירידה של שנה אחת יכולה להעיד רק על השנה הספציפית, ולא על מגמה. רק לאחר מספר שנים ניתן יהיה לראות האם הירידה בנתונים השנה היא חלק ממגמה או לא. בכל מקרה קרית שמונה נמצאת עדיין במקום טוב יחסית, שישי מתוך עשרים ושתיים ערים במחוז הצפון.

דירוג גבוה למועצה האזורית מבואות חרמון בנתוני הגיוס

בטבלת נתוני הגיוס אותה פירסם אגף כח אדם בצה"ל, במועצה אזורית מבואות החרמון יותר מ-96.5% מתגייסים, מהם כ 70% בממוצע לוחמים וכל חייל עשירי ממשיך למסלול קצונה. 

בטבלאות הדירוג של המועצות האזוריות והמקומיות מככבות המועצות - זבולון, מנשה, גליל תחתון ומועצה אזורית מבואות החרמון.
מהנתונים עולות עוד כמה מגמות בולטות. כך למשל, ביישובים מבוססים יש יותר מתגייסים, לוחמים וקצינים. בנוסף, הערים הגדולות מדשדשות במרכז הטבלה. במועצות אזוריות כגון מבואות החרמון בגליל ובגוש עציון נתוני התרומה מדהימים: יותר מ-90% מתגייסים, מהם כ 70%  בממוצע לוחמים, וכל חייל עשירי הופך לקצין.

ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר התייחס לנתונים, ״נמשיך לטפח ולעודד את הנוער לגיוס משמעותי ומושלם לצה״ל. אנו מעודדים את הנוער שלנו להתגייס לצה"ל, לא משנה לאיזו יחידה, לגיוס מושלם ומשמעותי ומלווים אותם בדרך לשירות הצבאי. מידי שנה אנחנו מקיימים כנס למתגייסים, מפגש בו אנו מברכים אותם לקראת צאתם לצבא ומעניקים להם שי משמעותי עם הדברים החיוניים שהם זקוקים להם ביום יום בצבא.  אלו הילדים שלנו ואנחנו צריכים לשמור עליהם כדי שישמרו עלינו ועל המדינה שלנו. נמשיך, לשמור ולחזק אותה״.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: