יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

מסע של 188 ק"מ

ביום חמישי בשבוע שעבר התקיים המירוץ הראשון של חטיבה 188 מחיפה ועד לרמת הגולן. בתום המירוץ התקיימה עצרת במפקדת החטיבה ברמת הגולן.

פורסם בתאריך:


בחטיבה 188, שהיא אחת מחטיבות השיריון הסדירות של צה"ל, שומרים על כושר וגם על מורשת הקרב של החטיבה. בשבוע שעבר התקיים מרוץ של חיילי החטיבה מאזור חיפה ועד למפקדת החטיבה סמוך לעלייקה ברמת הגולן.

המירוץ יצא מאיזור חיפה- כסמל לכך שהחטיבה הוקמה מתוך חטיבת כרמלי שהייתה אחראית על הגנת מפרץ חיפה והכרמל. תג היחידה של החטיבה גם כיום הוא הר הכרמל. 

המירוץ חולק ל-39 מקטעים, כל מחלקה בחטיבה רצה מקטע אחד ויחד עברה החטיבה 188 ק״מ. ועשה את כל הדרך עד למפקדת החטיבה ברמת הגולן.  בדרכו חלף המירוץ גם בנקודות משמעותיות ברחבי הגליל.

לקראת סוף המירוץ רצו כל החיילים במקטע חטיבתי של כ- 3.5 ק״מ מהאנדרטה לזכרם של המח״ט והסמח״ט שנפלו במלחמת יום הכיפורים ועד לאנדרטה המרכזית לכל חללי החטיבה במפקדת החטיבה בבסיס עליקה ברמת הגולן. במירוץ שולבו סיפורי מורשת ואבני דרך מרכזיות בחטיבת השריון

חטיבה 188, חטיבת עוצבת הברק, היא חטיבת שריון סדירה אשר תחת אוגדה 36, השייכת לפיקוד הצפון. מאז מלחמת ששת הימים, החטיבה השתתפה במרבית מלחמות ישראל. במלחמת יום הכיפורים נשאה החטיבה בעול הבלימה של הכוחות הסורים ברמת הגולן.

תפקיד החטיבה ככוח היה עבודת הביטחון השוטף בגזרת סוריה באותם ימים. במהלך הלחימה ספגה החטיבה אבידות כבדות, בהן גם מפקדים בכירים. במאמץ אדיר של מפקדי החטיבה, החטיבה שוקמה, אורגנה מחדש ויצאה למתקפת נגד במובלעת הסורית עד לניצחון במלחמה.

כיום יושבת החטיבה בבסיס "עליקה" שברמת הגולן ולה שלושה גדודי טנקים - גדוד סער 74, גדוד סופה 53, גדוד רשף 71 וגדוד ההנדסה המח"ץ 605.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: