יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

מפקד חדש לעוצבת חירם

מפקד עוצבת חירם, אל"מ מני ליברטי, סיים את תפקידו. מחליף אותו אל"מ יהודה ואך. בטקס חילופי המפקדים, שהתקיים במחנה גיבור, אמר אל"מ ליברטי: "זכיתי להיות חלק ממשהו שגדול ממני בעשרות מונים, להיות אחד ממגיני הגליל בדורנו אנו".

פורסם בתאריך:


בעוצבת חירם, המכונה גם חטיבה 769, התקיים השבוע טקס חילופי מפקדים. הטקס התקיים במחנה "גיבור", במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, מפקד עוצבת "הגליל", תת-אלוף רפי מילוא, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה יהודה ואך מחליף בתפקידו את אלוף-משנה מני ליברטי, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שנתיים וחצי, וייכנס לתפקידו החדש כקצין המבצעים של פיקוד הדרום.

מפקד עוצבת "הגליל" תת-אלוף רפי מילוא, החמיא למפקד היוצא ואמר: "מני, בהובלתך, חטיבה 769 היא בית ספר לביטחון-שוטף, סטנדרטים גבוהים, נורמות ונהלים, בקרה וחניכה. תודה על שותפות משימה ועל חברות אמת. היה גאה בתפקיד שביצעת, בהצלחה בהמשך הדרך".

המפקד הנכנס, אלוף-משנה יהודה ואך, אמר בטקס: "מקבל אני היום בחרדת קודש את האחריות על חבל ארץ יפיפה זה, מלא בטוב הארץ ובטוב האדם. מאז ומעולם חבל ארץ זה מסמל מהי גבורה. חטיבת 'חירם' היא חטיבה מפוארת ומיוחדת, חטיבת הגנה ומלחמה, מלאת רוח לחימה".

המפקד היוצא, אלוף-משנה מני ליברטי, לא הסתיר את מה שהוא חש בלב, ואמר: ״ברגשות מעורבים של שמחה וגאווה מהולים בעצב, אני עוזב היום את חטיבה 769 שהייתה לי בית. זכיתי להיות חלק ממשהו שגדול ממני בעשרות מונים, בזכות להיות אחד ממגני הגליל בדורנו אנו. יחד עם אנשיי עסקנו יום וליל בהגנת הגבול וטרחנו בשיפור מוכנותה האופרטיבית של החטיבה למלחמה,

"בימים אלו ממש אנו מציינים 13 שנים למלחמת לבנון השנייה. 13 שנים של שקט יחסי שאפשר ומאפשר לגליל בפרט ולצפון בכלל לפרוח ולשגשג. אנו מייחלים לשנים רבות נוספות של שקט  

ליברטי התייחס גם לאתגר שמציב ארגון חיזבאללה, ואמר: "צבא ההגנה לישראל חזק הרבה יותר בהגנה ובהתקפה, ביבשה, באוויר, בים, במודיעין ובסב"ר. אין אנו מחרחרי מלחמות, אך אם נדרש לחרב, נלחם, ננצח ונכריע! אני מאמין בכך באמונה שלמה״.

מילים חמות ומחמיאות על אל"מ מני ליברטי, פרסם ראש המועצה המקומית מטולה, דוד אזולאי, שהכיר את ליברטי מקרוב.  

"במהלך השנתיים וקצת האחרונות", כתב אזולאי, "במאות אם לא אלפי שיחות ומפגשים ביניינו על כל תחומי החיים, ובעיקר בהתמודדות באתגר הביטחוני במטולה, זכיתי להכיר אותך מני, זכיתי לדעת כי האיש העומד מולי הוא איש מיוחד, מקצועי, לוחם ברמ"ח אבריו וחבר לאתגר משותף, שמירה על ביטחון המדינה והמושבה מטולה בפרט".

אזולאי סיפר שליברטי הגיע אליו השבוע יחד עם המפקד החדש, אל"מ יהודה ואך, לפגישת פרידה. "ראיתי את העצב בפניו של מני", כתב אזולאי, "הבנתי כי הפרידה קשה בעבורו, אך בעיקר בעבורי ובעבור רבים מהגליל כולו".

אזולאי בירך המפקד הנכנס והוסיף: "יהודה אני מאחל לך הצלחה בתפקידך החדש וזכור שאנו כאן בהתיישבות נמצאים בעבורך ובעבור חייליך. אין לי ספק שתשכיל להפוך את זה ליתרון בפיקוד על החטיבה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: