יום שישי, 10 באפריל 2020, ט"ז ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

סא"ל ט' מקרית שמונה, בין מקבלי פרס ביטחון ישראל

בטקס שהתקיים בבית הנשיא הוענק פרס ביטחון ישראל לצוות של אנשי מודיעין שגילו את מנהרות החיזבאללה, ובראשם סגן אלוף ט', תושב קרית שמונה.

פורסם בתאריך:


איתור מנהרות החיזבאללה והשמדתן במסגרת מבצע "מגן צפוני" היה הישג חשוב במערכה המתמשכת מול ארגון הטרור הלבנוני. עיקרו של ההישג הוא מודיעיני, ולכן הוענק השבוע פרס ביטחון ישראל ליחידת המודיעין שהצליחה לאתר את המנהרות.

השבוע התקיים בבית הנשיא טקס הענקת הפרס, ובין מקבלי הפרס גם סגן אלוף ט' מקרית שמונה, שממלא כיום את תפקיד ראש ענף לבנון במודיעין של פיקוד הצפון. אביו של ט' היה נרגש מאוד מכך שבנו זכה לכבוד הזה, וסיפר: "הבן שלי כבר 15 שנים בקבע בתפקידים מאוד טובעניים.

"בחודשים האחרונים לפני שהחל מבצע מגן צפוני, כמעט ולא זכינו לראות אותו, ולא ידענו גם מדוע הוא כל כך עסוק, כי הוא לא יכול לספר לנו שום דבר על העבודה שלו. רק כאשר החל המבצע נפל לנו האסימון, והבנו מה עבר עליו.

סא"ל ט', סיפר בראיון ל-YNET  כיצד הוא, כתושב קרית שמונה, ראה את הדברים. "מספר שבועות לפני המבצע, בשיאן של ההכנות. אני יושב אצל חבר במרפסת במטולה", שחזר סא"ל ט'.

"מצד אחד הילדים משחקים, ומצד שני אני יודע שאני נמצא במרחב של אחת המנהרות, והראש קופץ כל הזמן בין היכן נמצאת המנהרה, לבין הילדים שמשחקים בגינה. שם אני מבין את גודל האירוע ואת חשיבות ראיית הרכיב ההתקפי של חיזבאללה, והגנה על תושבי הצפון".

זכייה בפרס ביטחון ישראל הוסיפה הרבה יוקרה ליחידה שאיתרה את המנהרות ולעומד בראשה, אבל סא"ל ט' משתדל מאוד להישאר עם הרגליים על הקרקע.

 "אנחנו כמובן מאוד שמחים על הפרס וגאים בו", הוא אומר, "אבל כמי שנמצא במקצוע הזה מעל 15 שנה, ברור לי שאנחנו בתחרות למידה עם האויב, ולכן אנחנו ממשיכים לעקוב ולבחון את תוכנית ההתקפה של חיזבאללה ואת ההכנות שלו אליה. במקביל אנחנו ממשיכים לבחן את עצמנו, להשתכלל, להשתנות ולחדש בהתאם לצורך".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: