יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

צבא ההגנה לטבע

חיילים המשרתים בגולן השתתפו במבצע שיקום ואחזקה של בית הכנסת בעין נשוט, וגם זכו להדרכה על ההסטוריה והמורשת היהודית של המקום

פורסם בתאריך:


ביום שני הגיעו חיילי חטיבת הגולן והחרמון לבית הכנסת שבעין נשוט. הם סיירו באזור וביצעו עבודות שיקום וניקיון. האירוע התקיים במסגרת פרויקט צבא ההגנה לטבע, יוזמה של החטיבה בשיתוף רשות הטבע והגנים, שהחלה מוקדם יותר השנה.

במסגרת הפרויקט בוצעו לאורך השנה מספר ימים מרוכזים בגזרה, כאשר כל פעם נשלחו חיילים אחרים לאתר טבע במטרה לשקם, לנקות ולבצע את כלל העבודות הדרושות בו.

השבוע בוצע המפגש השלישי בפרוייקט בו השתתפו חיילים וקצינים מפלוגת הקשר ואגף הטכנולוגיה והאחזקה שבחטיבה. הם הגיעו לבית הכנסת הישן בעין נשוט ונפגשו עם נציגה של רשות הטבע והגנים.

יחד ביצעו באתר עבודות של שיקום ואחזקה לרווחת הכלל. במהלך היום עברו הדרכה על בית הכנסת בכדי להתחבר למורשת וההסטוריה של המקום. 

הפרויקט הייחודי של צבא ההגנה לטבע נועד לייצר מעורבות סביבתית לגזרה בה משרתים החיילים תוך העמקת ההיכרות עם אזור רמת הגולן והאתרים הייחודיים שבו. 

עין נשוט הוא אתר ארכאולוגי במרכז רמת הגולן, כקילומטר וחצי מצפון לקצרין וכקילומטר וחצי מדרום ליישוב קדמת צבי, בו נתגלו שרידי יישוב יהודי מתקופת התלמוד ובית כנסת קדום.

אולם התפילה בו הוא בגודל 10 מטרים על 11 מטרים, ונותרו בו ספסלים, עמודים וכותרות מעוטרות, שבחלקן מופיעה מנורה בעלת תשעה קנים. שרידי ארון קודש נתגלו בצדו הדרומי של המבנה, לכיוון ירושלים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: