יום שבת, 04 ביולי 2020, י"ב תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

שופצה האנדרטה לזכרם של חללי סיירת גולני בחרמון

בימים אלה, חודשה אנדרטת סיירת גולני במפלס העליון של אתר החרמון, לזכרם של חללי הסיירת שנפלו בקרב על כיבוש החרמון.

פורסם בתאריך:


אנדרטת סיירת גולני, הוקמה ע"י המשפחות השכולות בסיוע משרד הביטחון, לאחר מלחמת יום הכיפורים בשנת 1973, לציון נקודת נפילת הבנים בקרב השני לכיבוש החרמון.

באותו קרב העפילו לוחמי סיירת גולני אל הרכבל העליון כדי לתקוף את מוצב החרמון ממזרח, במקביל להתקפה של גדוד 51 מכיוון מערב. במהלך הקרב נהרגו 4 לוחמים מהסיירת, ובהם גם המפקד שמריהו ויניק.

במשך השנים, הוזנחה ונזנחה האנדרטה, עד כדי שלא הייתה ראויה לכבודם של הנופלים, של המשפחות ושל המבקרים הרבים הפוקדים את האתר.

ביוזמת מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן (שהוא עצמו יוצא חטיבת גולני) ובהירתמות מלאה של עמותת ה"נמר המעופף" של חטיבת גולני ומשרד הביטחון, שוקמה מחדש האנדרטה לזכרם של הנופלים,  לכבודם ולמען  זיכרון סיפור הקרב החשוב הזה.

עמותת "הנמר המעופף" הוקמה בנובמבר 1982, בעמותה זו חברים בוגרי סיירת גולני, הורי החיילים והמשפחות השכולות. העמותה שמה לה לדגל לפעול למען רווחת חיילי ובוגרי היחידה בשילוב הנצחת הנופלים וטיפוח המורשת.

העמותה פועלת  מסייעת ליוצאי היחידה תוך טיפוח הקשר עם ובין בוגרי הסיירת, עוסקת בהנצחת חללי הסיירת וטיפוח הקשר עם המשפחות השכולות, מטפחת את מורשת היחידה, דואגת לרווחת חיילי הסיירת הסדירים, ומעודדת מעורבות ותרומה חברתית של הבוגרים.

כחלק מחוויית הביקור בחרמון במהלך חודשי הקיץ מתקיימים סיורים מודרכים לגבעות הקרב במהלכם מועברת מורשת הקרב  וכך סיפור הקרב עובר ומושמע למבקרים הרבים שפוקדים את האתר.

בעקבות מבצע שיקום האנדרטה, אמר מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן: "בזכות הנופלים מדינת ישראל ממשיכה להתקיים ולהחזיק את גבולותיה חזקים אל מול אויבנו, חובתנו הבסיסית היא לכבד את אתרי המורשת והזיכרון".

צילומים: אתר החרמון

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: