יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

150 מיליון שקלים למיגון יישובי הצפון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הודיע במהלך ביקורו בקרית שמונה, כי בכוונת משרד הביטחון להשקיע 150 מיליון שקלים לחיזוק ומיגון יישובי הצפון

פורסם בתאריך:


אחרי התקרית הביטחונית בסוף השבוע התברר פעם נוספת עד כמה האזור שלנו נפיץ, והאזעקות שנשמעו עוררו את התושבים בצפון לתהות שוב האם הם מספיק מוגנים במקרה של מלחמה. תשובה, לפחות חלקית לשאלה, נתן שר הביטחון, אביגדור ליברמן במהלך ביקורו היום בקרית שמונה.

החלק המרכזי בביקורו של השר ליברמן היה סיור במפעלים הביטחוניים בקרית שמונה. זו היתה אגב הפעם הראשונה מזה שנים, ששר ביטחון מכהן מבקר במפעלים אלה. לדברי חלק  ממנהלי המיפעלים, הביקור האחרון של שר ביטחון אצלם היה של רבין  ז״ל לפני כ-30 שנה, ומאז ועד היום שום שר לא ביקר אותם.

בביקורו במפעלים רמים, סימ"ת ואלביט בעיר, למד השר על הקשיים, ועל כך שהיקפי הפעילות והייצור של מפעלים אלה, שנסמכים במידה רבה על הזמנות של משרד הביטחון, נמצא בירידה. ״אנחנו לא מבקשים כסף אנחנו מבקשים הזמנות לעבודה", אמרו לשר מנהלי המפעלים בהם ביקר. ליברמן הבטיח לפעול לקידום והגדלת צבר ההזמנות למפעלים עבור צה"ל ומשרד הביטחון.

בהמשך קיים ליברמן גם מפגש עם מועצת העיר קרית שמונה, במהלך המפגש הציג ראש העיר, ניסים מלכה את סוגיית שיפור מערך המיקלוט והמיגון של העיר. השר ליברמן הבהיר כי בכוונת משרד הביטחון להשקיע 150 מיליון שקלים למיגון יישובי הצפון. הוא ציין שמתוך סל הסיוע הזה, יוקדשו 300 אלף שקלים לסיום הקמתו של החמ"ל העירוני בקרית שמונה.

גם סוגיית חדר המיון הקדמי בקרית שמונה עלתה בביקור. לחדר המיון הקדמי יש משמעות גם במצבי חירום ביטחוניים, לכן הנוכחים במפגש הדגישו את הנושא הזה, השר הבטיח לתמוך ולהוביל בישיבת הממשלה בשבוע הבא את אישור החלטת הממשלה באשר לתקצוב הפרויקט.

אביגדור ליברמן, פרט להיותו שר ביטחון, הוא גם איש פוליטי, ובביקורים מהסוג הזה, חלק מהזמן מוקדש גם לקידום העניינים המפלגתיים. בהקשר הפוליטי הזה נפגש השר ליברמן עם שני הפעילים המרכזיים של מפלגתו באזור, סגן ראש עיריית קרית שמונה, בוריס סידלקובסקי, וראש המועצה הקודם של חצור הגלילית, שאול כמיסה.

בעקבות הביקור, אמר כמיסה: "כמקורב לשר וכאיש הצפון  חשתי סיפוק רב לנוכח כוונותיו של השר ליברמן לפעול למען החוסן הלאומי, ושאבתי עידוד מכך שהוא רואה בחיזוק הפריפריה מרכיב חשוב ומועדף בתפיסת החוסן והביטחון הלאומי של המדינה".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: