יום שבת, 06 ביוני 2020, י"ד סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

צבא ובטחון בצפונט

צבא ובטחון

אולי הנימוק הביטחוני ישכנע

פורום "הגיע זמן גליל", שבו חברים קצינים בכירים במיל', פועל כבר למעלה משנה למען לחידוש פעולתו של חדר המיון הקדמי בקרית שמונה, הפורום מדגיש את הנימוקים הביטחוניים, ומנסה לפעול באמצעות וועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

פורסם בתאריך:


 האם השינויים במפת האיומים הביטחוניים בחזית הצפונית מזרחית של מדינת ישראל מצריכים חשיבה מחדש בנוגע לנחיצותו של חדר המיון הקדמי בקרית שמונה? חברי פורום "הגיע זמן גליל סבורים שכן. למעשה הם פועלים בכיוון הזה כבר למעלה משנה. בעקבות המעורבות שלהם התקיים לפני כשנה מפגש של חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת יחד עם ראשי הרשויות באזור.

מכיוון שהפגישה הזו לא נשאה פרי, למרות שהיו הבטחות, המשיכו חברי הפורום בלחץ, והעבירו בחודש יולי האחרון מכתב ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר, ובו ישנו משפט מפתח שנוגע להיבט הביטחוני. "אם אין שירותי בריאות ראויים בזמן שיגרה בגבול הצפוני, לא יהיו שירותי בריאות ראויים גם בעת מלחמה", כתב לדיכטר, יו"ר הפורום, תא"ל במיל' מייקה מסטאי",

מסטאי מסביר כי הפנייה לדיכטר נעשתה עקב ההשתנות חזית הצפון והאיומים הצפויים אשר מחייבים חשיבה אחרת. זאת משום שמה שלא יהיה בשגרה לא יפעל במלחמה. עכשיו הדברים של מסטאי מקבלים משנה תוקף בעקבות היוזמה של שר הביטחון, אביגדור ליברמן , להגדיל את תקציב הביטחון עקב האיומים המתפתחים מעבר לגבול. חדר המיון הקדמי הוכיח את עצמו מעל ומעבר במהלך מלחמת לבנון השנייה, לכן יש מקום לראות אותו כחלק מההיערכות הביטחונית מול מפת האיומים הקיימים והמתפתחים מולנו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: