יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אולפן מחול וירטואלי

באירוע החשיפה (DEMODAY) לסטארטאפים, שהתקיים במכללת תל חי, הוצג מיזם המאפשר לרקדנים לשפר את יכולותיהם באמצעות אפליקציה, שאליה הרקדן מזין סרטון של ביצועיו, והמערכת מציגה לו באופן מיידי את התיקונים שעליו לבצע.

פורסם בתאריך:


עומרי סגרון, במקור מקרית שמונה, הוא יזם הייטק רב פעלים שמוביל כמה פרויקטים במקביל. אחד מהם קשור לתחביב שלו, הריקוד. סגרון רוקד בסגנון לטיני הנקרא בצ'אטה, (Bachatea) ואפילו מופיע בתחרויות עם בת זוג שהיא רקדנית מקצועית.

את התחביב הזה שלו לקח סגרון לעולם ההייטק. הוא הקים חברה הנקראת דאנס דמי (Dance Demy) שמפתחת פלטפורמה מהפכנית ופורצת דרך בתחום התנועה. אפליקציה ללימודי ריקוד, מבוססת אלגוריתם ייחודי ובינה מלאכותית.

המיזם של סגרון הוצג במסגרת אירוע חשיפה של תוכנית אקסלרייט להאצת סטארטאפים, שהתקיים במכללת תל חי בהשתתפות 300 משקיעים מכל רחבי הארץ.

עומרי סגרון מציג את המיזם באירוע החשיפה במכללת תל חי

הרעיון בבסיס המיזם הוא פיתוח האפליקציה המאפשרת לרקדנים לשפר את יכולותיהם האישיות בריקוד, מבלי שיזדקקו למורה מקצועי שילווה אותם. כל מה שהרקדן צריך לעשות הוא לצלם את עצמו רוקד בטלפון הנייד, ולהזין את הסרטון לאפליקציה.

התוכנה של האפליקציה תקרא את התנועות של הרקדן, תנתח אותן ותיתן לו פידבק מייידי מה עליו לעשות כדי לשפר את ביצועיו. הפידבק יעשה על פי השוואה של ביצועי הרקדן שמשתמש באפליקציה לביצועיהם של רקדנים מובילים באותו סגנון ריקוד.

המערכת תתבסס על מאגר גדול מאוד של מורים מקצועיים לריקוד, המעלים קורסים לאפליקציה ומצרפים הסבר על כל תנועה. המערכת שומרת את המידע במאגר ועל ידי אלגוריתם מתוחכם מסוגלת להשוות בין התנועות המקצועיות לתנועות דומות שיועלו בעתיד על ידי המשתמשים.

עומרי סגרון עם בת זוגו על הבמה

כל הפתרונות הקיימים כיום בשוק לימודי האונליין הינם חד צדדיים המאפשרים לתלמידים לצפות ולחקות את התנועות שהם רואים. הבעיה בשיטה הזו היא שאין לתלמידים אפשרות לדעת האם מה שביצעו אכן נכון. על מנת ללמוד ולהשתפר בתחום הריקוד עד היום, התלמידים חויבו להגיע לשיעור פרונטלי.

"בסופו של דבר גם הריקוד המורכב ביותר מבוסס על אלמנטים פשוטים", מסביר סגרון. "בכל ריקוד האלמנטים האלה מופיעים בקומבינציה אחרת, אבל אם מפרקים את הריקוד למרכיבים הבסיסיים, ומזינים אותם למערכת, ניתן לבנות תוכנה שמנתחת את הריקוד, ונותנת פידבק מיידי ומדוייק.

"המערכת הזו יכולה להפוך את הידע בתחום המחול לנגיש לכל רקדן, בין אם הוא חובב או מקצוען. כלל לא משנה היכן גרים, הידע הקיים במערכת הוא כלל עולמי, ואינו תלוי בזמינות של מורה כזה או אחר".

האפליקציה עדיין נמצאת בפיתוח, כך שמה שיש כרגע, ומה שהוצע למשקיעים באירוע החשיפה בתל חי הוא רק שלב התחלתי, ונדרשת עוד עבודה והשקעה כספית כדי להגיע למוצר המוגמר.

על פי המודל העסקי של החברה, את האפליקציה ניתן יהיה להוריד בחינם מרשת האינטרנט, אבל התכנים יהיו בתשלום. יחד עם זאת המחיר שהרקדנים יצטרכו לשלם יהיה זול בהרבה משיעורי מחול שניתנים על ידי מורים באולפן מחול.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
עע
שרי | 16:49   05.05.20