יום רביעי, 20 בנובמבר 2019, כ"ב חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

איך אומרים מכללת תל חי בסינית

סטודנטים מהחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי השתתפו בקורס קיץ יוקרתי בינ"ל באוניברסיטה בעיר צ'נגדו במחוז סצ'ואן בסין, חוץ מענייני כלכלה , הסטודנטים צפו בדובי פנדה במקום גידולם הטבעי, בהצגת אופרה, ובטעימה מהמאכלים החריפים המאפיינים את המטבח הסצ'ואני.

פורסם בתאריך:


שני סטודנטים מהחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי חזרו בימים אלה, מסין, שם עברו קורס קיץ בינ"ל מרתק בהשתתפות 70 סטודנטים מ- 23 מדינות שונות בעולם. הסטודנטים הם, חי עבאדי, אשר יתחיל בקרוב את לימודיו בשנה ב' במסלול חד חוגי- כלכלה וניהול ודויד שצקי, שיתחיל בקרוב את לימודיו בשנה ג' במסלול דו חוגי- כלכלה וניהול ומזרח אסיה.

הסטודנטים, חי ודוד, מספרים: "היה לנו את הכבוד הגדול לייצג את המכללה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת south western university of finance and economics שבעיר צ'נגדו, סין ולהשתתף בקורס קיץ חסר תקדים ומלא בתכנים מעניינים.

"החל מהרצאות על פיתוחה וצמיחתה הבלתי מתפשרת של העיר צ'נגדו, פגישה עם יזמים סינים,  אשר מנצלים את הצמיחה הכלכלית של סין לחדשנות עסקית,  סיורים תרבותיים רבים  כגון ביקור בבסיס הפנדות ,סמלה של העיר. בנוסף לכך, חווינו את האופרה הסצ'ואנית מלאת הטקסיות, וטעמנו ממגוון המאכלים הקולינריים החריפים של מחוז סצ'ואן.

"הנסיעה היתה הזדמנות מצוינת עבורנו לבקר בעיר צ'נגדו וללמוד על הכלכלה העוצמתית של סין ולחוות את העיר והתרבות הסינית לעומקה. אין ספק שזוהי חוויה עוצמתית שמחייבת ביקור חוזר.

"אנחנו מודים מאוד לראש החוג לכלכלה וניהול פרופ' אלי גימון לנטלי אידלמן פורת ולקארין סטיבנסון, מהמחלקה לקשרים אקדמיים בינלאומיים, שבחרו בנו לצאת לתוכנית היוקרתית הזו.

"עברנו במכללה הכנה מצוינת לנסיעה והצטיידנו בכלים הנדרשים כדי שנצליח בקורס הקיץ הבינלאומי המיוחד הזה. התרגשנו מאוד לחלק מזכרות בשם המכללה וללחוץ את ידם של מרצים בכירים באוניברסיטה הסינית לאחר סיום הפרזנטציה המסכמת שהכנו".

לדברי ראש החוג לכלכלה וניהול, פרופ' אלי גימון: "הנהלת המכללה רואה חשיבות רבה בפיתוח קשרים בינלאומיים עבור סגל המרצים כמו גם עבור הסטודנטים. לגבי הסטודנטים היתרונות הם בקבלת חשיפה ללימודים אקדמיים בארצות אחרות ויצירת קשרים אישיים עם סטודנטים ממגוון תרבויות אחרות.

"חשיפה לסין חשובה במיוחד לאור מעמדה העולה כמעצמה עולמית. יתרון נוסף לסטודנטים הוא שיפור רמת התקשורת בשפה האנגלית. הצלחנו, החוג לכלכלה וניהול ביחד עם היחידה לקשרים בינלאומיים, ליצור קשר עם האוניברסיטה בצ'נגדו בסין, שמציעה תכנית קצרה שמתאימה לסטודנטים בחוג, וגם למצוא מקורות למימון הנסיעה והלימודים בתכנית שמציעה האוניברסיטה. התגובות הנלהבות שקיבלנו מהסטודנטים לאחר שחזרו משבועיים של סמינר בינלאומי באוניברסיטהSWUFE  בסין  עלו על הציפיות שלנו ולגמרי מצדיקות את המאמצים לפיתוח קשרים אקדמיים בינלאומיים".     

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: