יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אסור להיכנס לבניאס בשלב זה

תקלה בקו ביוב ליד עין קיניה גרמה להזרמה של שפכים לכיוון הבניאס. התקלה תוקנה, אך משרד הבריאות אוסר לפי שעה להיכנס למים בבניאס ובירדן.

פורסם בתאריך:


בשל תקלה בקו ביוב של תאגיד התנור בקרבת עין קיניא, הוזרמו שפכים לנחל הבניאס. התקלה תוקנה במהלך הלילה ואין זרימה של שפכים לנחלים בשלב זה. למרות זאת עדיין קיימת סכנת זיהום בנחל ולכן הציבור מתבקש לפי שעה שלא לבצע פעילויות במים לאורך נחלי הבניאס והירדן.

בינתיים משרדי הבריאות והגנת הסביבה ימשיכו בדיגום למעקב אחר איכות המים בנחל. בהודעת  המשרד להגנת הסביבה נאמר כי המשרד יבחן את נסיבות המקרה, ובמידת הצורך יפעיל את מלוא סמכויותיו על מנת למנוע את הישנות המקרה ומניעת זיהום מקורות מים.

התקלה הזו משפיעה כמובן גם על אותם עסקים שמפעילים שיט בירדן וביובליו. בקייקי כפר בלום הפסיקו את השיט במסלול המשפחתי, אבל המסלול האתגרי נשאר פתוח לשיט, מכיוון שהוא נמצא בנחל הדן, צפונית למפגש של נחל זה עם נחל הבניאס.

דרומה יותר באתר אינדי פארק הנמצא מזרחית ליסוד המעלה, השביתו עד להודעה חדשה את השיט בירדן, אך שאר הפעילויות ממשיכות כרגיל. לעומת זאת ברפטינג נהר הירדן, שנמצאים עוד 5 קילומטר דרומה, ממשיכים לשוט כרגיל. מדוע? אין בשלב זה תשובה.

המזל הגדול מבחינתם של אתרי השיט הוא שהתקלה הזו אירעה אחרי פתיחת שנת הלימודים, ולא בתקופת בין הזמנים, שהיא תקופת השיא מבחינת הפעילות באתרים אלה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: