יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אפשר גם בלילה

עבודות סלילה וסימון כביש ברחוב הרצל וארלוזורוב בקרית שמונה, הועתקו לשעות הלילה כדי לאפשר תנועה ללא הפרעה בשעות היום. התחשבות כזו בתושבים היתה חסרה בתקופה בה שופץ ונסלל כביש הכניסה הדרומי לשכונת הוורדים.

פורסם בתאריך:


בשבוע שעבר התקיימו בקרית שמונה עבודות ריבוד וסלילה של הכביש ברח' הרצל וברח' ארלוזורוב. בעירייה החליטו להפסיק את העבודות בשעות היום, ולהעתיק אותן לשעות הלילה, כדי למנוע חסימת כבישים בשעות העומס, ויצירת פקקי תנועה.

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, הסביר: "העבודות בכביש החלו בחמש בבוקר, לקראת השעה שמונה ראיתי שהם עדיין לא סיימו, לכן הוריתי להם לעצור את העבודות ולהמשיך אותן בשעות הלילה. המטרה היתה לצמצם ככל האפשר את ההפרעה לעסקים ולתנועה באותם כבישים".

ההחלטה הזו של עיריית קרית שמונה מעידה על מודעות גבוהה לצרכים של התושבים, והיא לא יוצאת דופן כשבוחנים מה קורה במקומות אחרים בארץ. חברת נתיבי ישראל, שאחראית על הכבישים הבינעירוניים, מקיימת עבודות סלילה בשעות הלילה כדרך שגרה.

לא תמיד זה קורה, אבל אם אין ברירה וצריך לסלול בשעות היום, משתדלים להשאיר נתיב אחד פתוח, ולהכווין את התנועה בשני הכיוונים לסירוגין. הכלל הוא מינימום הפרעה לתנועת כלי הרכב.

יוצא מן הכלל בעניין זה היתה סלילתו של כביש הכניסה הדרומי לשכונת הוורדים בקרית שמונה. זה קרה בקדנציה הקודמת. בחודש פברואר 2018 החלו עבודות סלילת הכביש הזה, והן נמשכו 8 חודשים תמימים.

לאורך כל התקופה הזו הכביש היה חסום לחלוטין. העבודות לא הועתקו לשעות הלילה, וגם לא ננקטה שיטת השארת נתיב אחד פתוח. החסימה היתה מוחלטת.

תושבי השכונה שהיו צריכים להגיע לאזור התעשיה הדרומי, היו צריכים לעשות עיקוף ולעמוד זמן ממושך בפקקים שנוצרו ביציאה הצפונית מהשכונה, וגם ביציאה דרך גבעת שחומית.

אחד מהתושבים, שמתגורר בקצה הדרומי של השכונה, סיפר אז:  "אני עובד במפעל חוליות בשדה נחמיה. כדי להגיע למקום העבודה שלי אני צריך לעשות עיקוף של 5 קילומטרים. זה לא רק המרחק, זה גם הפקק שנוצר עכשיו כל בוקר ביציאה הצפונית של השכונה".

רק באוקטובר 2018, שבוע ימים לפני הבחירות, נפתח הכביש לתנועה בטקס רב רושם במעמד שר התחבורה.  משמח להיווכח שראש העיר הנוכחי הפיק את הלקחים ממה שהיה אז, ודאג שעבודות הסלילה ברחובות הרצל וארלוזורוב יפגעו כמה שפחות בשגרת החיים של התושבים ובעלי העסקים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: