יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

אפשר לעודד את הקבוצה בלי לחסום את המדרכה

לאחר המשחק של איתוראן קרית שמונה מול מכבי תל אביב, נמתחה ביקורת על כך שאוהדים חטפו דוחות על חניה אסורה, בטענה שלא היה מקום לחנות. בעירייה אומרים בתגובה שרק שלושה דוחות נרשמו לאוהדים שחסמו את המדרכה

פורסם בתאריך:


בשבת האחרונה התקיים משחק כדורגל בין איתוראן קרית שמונה למכבי תל אביב. כמות האוהדים שהגיעו לראות את המשחק היתה חריגה ביחס למשחקי בית אחרים. היו אוהדים שלא מצאו מקום חניה בקרבת האיצטדיון וחנו על המדרכה.

שוטרים ופקחים שסיירו במקום החליטו לרשום להם דו"ח על חניה במקום אסור. אחד האוהדים מאוד כעס על הדו"ח ועל הקנס שהוא היה אמור לשלם, ופרסם פוסט נזעם בפייסבוק, שבו כתב: " בנאדם מגיע לעודד את הקבוצה, גם ככה בקושי מגיעים אוהדים, מגיע להנות מהרגעים היחידים של תרבות שיש לעיר הזאת להציע,

"ומה אתם עושים תוך כדי שהוא מחייך ונהנה מהמשחק כדורגל? דופקים לו דו"ח של 500 שח כדי לפתוח לו את השבוע בבאסה. 500 שח אתם קולטים? בלי למצמץ, כאילו חיים פה עשירי המדינה באיזור".

 

האיצטדיון העירוני

הפוסט הזה זכה כמובן לתגובות, ובחלקן נמתחה ביקורת על העירייה, ועל המדיניות בנושא החנייה. הוויכוח הפומבי הזה התפרסם בדף הפייסבוק "המדחן ששבר את הקש", שהקים בזמנו, מישל בן שימול, והוביל את המחאה נגד מדיניות החנייה של העירייה בקדנציה הקודמת.

כיום בן שימול הוא חבר בהנהלת העירייה וגם ממונה על נושא החנייה בעיר. העמדה שלו בנושא החניה נשמעת כיום יותר מאוזנת. בן שימול מבין היום טוב יותר את המורכבות של הנושא.

מה שקרה בשבת האחרונה הסיט את הוויכוח על מדיניות החניה ממרכז העיר לאזור האיצטדיון העירוני, ועולה כמובן את השאלה האם היתה הצדקה לרשום דוחות לאוהדים שרצו ליהנות ממשחק כדורגל, ואולי לא מצאו מקום חניה.

מבירור שנעשה בעירייה עולה כי בסך הכל נרשמו 3 דוחות לכלי רכב שחנו על המדרכה וחסמו לחלוטין את המעבר להולכי רגל. בעירייה אומרים שבמקרים כאלה אין בכלל שיקול דעת, משום שרכב שחוסם מדרכה מסכן את הולכי הרגל שנאלצים לרדת לכביש כדי לעבור אותו.

עוד אומרים בעירייה שהטענה שאין מספיק מקומות חניה אינה נכונה. בנוסף לחנייה של האיצטדיון, אפשר לחנות גם ליד מבנה הפיס, לאורך הכביש של גבעת שחומית, ובמגרש החניה של פארק הזהב. 

זה אומר שצריך ללכת קצת ברגל, אבל זה מה שעושים מרבית אוהדי הכדורגל בארץ, שמגיעים למשחקים באזורים צפופים בהרבה בערים הגדולות. האוהדים האלה נאלצים ברוב המקרים גם לשלם עבור החנייה, בעוד שבאזור האיצטדיון בקרית שמונה החניה עדיין בחינם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: