יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

באו והתעניינו במגורים בקרית שמונה

ביריד ההתיישבות שנערך בסוף השבוע בקריית שמונה, תחת הכותרת: "8 חוזרים הביתה - מצטרפים לקהילה בקרית שמונה", נרשמה התעניינות של עשרות משפחות לעבור ולהתגורר בקריית שמונה.

פורסם בתאריך:


קרית שמונה סבלה מזה שנים ממאזן דמוגרפי שלילי, ולכן זה אתגר לא פשוט לשנות את המגמה. בעקבות יריד ההתיישבות שהתקיים בסוף השבוע שעבר, יתכן ומסתמנת מגמה הפוכה.

כחלק מהמאמץ לקלוט תושבים חדשים קיימה העירייה בבית החאן יריד התיישבות, אליו הגיעו עשרות משפחות מקריית שמונה ומחוצה לה. המתעניינים, בעיקר משפחות צעירות, הגיעו ליריד במטרה להתרשם מהעיר ולקבל מידע על ההתפתחות העירונית, על מערכת החינוך, אפשרויות תעסוקה ופתרונות דיור.

במהלך היריד התקיים הפנינג לילדים והפעלות על ידי תנועות הנוער של קריית שמונה. כמו כן הופיע האומן חנן בן ארי. במקום חולקו ברושורים עם רקע על העיר וחומרי פרסום שונים. בעירייה ביקשו לברך על שיתוף הפעולה של מרכז צעירים ותעסוקה שהוביל את היריד, יחד עם הקהילה הצעירה ומוטב יחדיו 

היריד התקיים תחת הכותרת: "8 חוזרים הביתה – מצטרפים לקהילה בקריית שמונה". על פי הכותרת יש כאן מאמץ כפול, האחד, לגרום להרבה מאוד צעירים שגדלו בקרית שמונה, לחזור לגור בה. השני, לקלוט משפחות חדשות.

בעירייה מודעים לכך שתנאי הכרחי לקליטת תושבים חדשים הוא מציאת תעסוקה. לכן מושקעים מאמצים בנושא בכיוונים שונים, שהמרכזי בהם הוא תחום הפודטק, ואשר בו יש כבר כמה התפתחויות חיוביות בחודשים האחרונים.

חשוב לזכור שכאשר אוכלוסיה חדשה נקלטת היא לא רק משתלבת בשוק העבודה, אלא גם מייצרת עבודה חדשה, משום שהתושבים החדשים הם גם צרכנים חדשים של סחורות ושירותים, וכך מתרחב שוק העבודה.

ראש עיריית קרית שמונה, אביחי שטרן, שנכח באירוע, פנה אל המשתתפים ביריד ואמר: "כבוד הוא לנו לפתוח את שעריה של קריית שמונה לאוכלוסיות חדשות וצעירות ולהציע מרחב של הזדמנויות במגוון רחב של תחומים. אני מזמין אתכם, באופן אישי, להצטרף אלינו, להצטרף למשפחות ולזוגות הצעירים שכבר חזרו הביתה, למסע הארוך, המאתגר והמשמעותי בדרך להפיכתה של קריית שמונה למקום הכי טוב במדינת ישראל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: