יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

גרפיטי לפני הריסה

לקראת הריסתו של מבנה מרכז הקליטה בקרית שמונה, ובניית מבנה חדש שישמש כמעונות לסטודנטים, הזמינו היזמים, קבוצת ברזילי, אמנים מכל הארץ לצייר גרפיטי על הקירות. מסתבר שמדובר בטרנד עולמי שמתקיים בבניינים רבים המיועדים להריסה.

פורסם בתאריך:


ביום ראשון הקרוב יתקיים בקרית שמונה טקס ובו יוכרז על תחילת העבודות לבניית מעונות סטודנטים חדשים במרכז העיר. כדי לבנות אותם צריך קודם להרוס את המבנה הישן ששימש בעבר כמרכז קליטה.

חברת הנדל"ן "קבוצת ברזילי", היא שרכשה את המתחם ומתעדת לבנות את מעונות הסטודנטים. אבל כמה שבועות לפני ההריסה הזמינו בעלי החברה, גלעד מור, עידו ונדב ברזילי, אמנים מכל רחבי הארץ לבוא ולצייר על הקירות של המבנה הישן ציורי גרפיטי

לכאורה זה נשמע לא הגיוני, בשביל מה לצייר על קירות מבנה אם הוא ממילא עומד להיהרס. אבל מתברר שלא מדובר באירוע יוצא דופן, אלא חלק מטרנד עולמי שבו אמנים מוזמנים לצייר על קירות מבנים המיועדים להריסה.

צילום: מיכאל גלעדי

לטרנד הזה יש היגיון מסוים, משום שהיזמים דואגים ליחצן את האירוע, להפיץ את הציורים בכלי התקשורת, וכך למשוך תשומת לב לפרויקט החדש שהם מתכוונים לבנות. לכן גם קבוצת ברזילי הפכה את עניין ההריסה לאירוע תקשורתי.

בתל אביב יש לא מעט מבנים שנהרסים כחלק מפרויקטים של התחדשות עירונית, ולכן הטרנד של ציורים לפני הריסה נפוץ בעיקר בעיר הזו. לפעמים הופכים את המבנה שמיועד להריסה למוזיאון למשך שבוע, ומזמינים את הציבור לבקר במקום ולהתרשם מהציורים

צילום: zire

פרסום של אירוע כזה הופיע בעיתון הארץ, ונכתב:  "במשך שישה ימים, יהפוך הבניין למוזיאון זמני על כל חלליו וקירותיו רגע לפני הריסת הבניין, כחלק מפרויקט התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38.

"במסגרת התערוכה יתקיימו פעילויות שונות כמו חנויות פופ-אפ של האמנים, דירה שלמה שתוקדש לפעילות צביעה, בה ניתן יהיה להתנסות ביצירת אמנות הרחוב ובחוויה, פעילות המותאמת לילדים ולמבוגרים. כמו כן, תתקיים מסיבת הריסה לבניין".  

הטרנד התל אביבי הזה הגיע גם לקרית שמונה, ועדיין ישנה אפשרות עד יום ראשון הקרוב לבוא ולהתרשם מהציורים, רגע לפני שהבניין ייהרס. בהודעה מטעם העירייה נאמר: "הגלריה תהיה פתוחה לביקורים עד ה-22.9, שד' תל-חי 85 (מול היכל התרבות- מעברו השני של הכביש, ליד תחנת דלק מנטה וחנות אנימל פלאנט), כניסה מרחוב טרומפלדור".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: