יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

דרושים מהנדסים באצבע הגליל

כנס תעסוקתי, המתמחה בתחום מקצועות ההנדסה, התקיים השבוע בקרית שמונה. חברות טכנולוגיה מאצבע הגליל מתקשות למצוא בעלי מקצוע מתאימים, והכנס, שאליו הגיעו בוגרי לימודי הנדסה מכל רחבי הארץ, נועד לסייע באיוש המשרות הללו

פורסם בתאריך:


לכנס בהובלת מרכז צעירים ותעסוקה בקרית שמונה הגיעו מכל רחבי הארץ כ- 100 בוגרי לימודי הנדסה, סטודנטים/יות, נציגי חברות טכנולוגיות וסטארטאפים ואגפי משאבי אנוש ממגוון רחב של חברות בצפון.

הכנס איפשר את המפגש בין המעסיקים למתעניינים במשרות בתחום ההנדסה. שני התחומים המובילים מבחינת היצע המשרות הם הנדסת מכונות והנדסת תוכנה.

הכנס נועד לתת מידע לא רק על המשרה עצמה, אלא גם על היבטים נוספים שרלוונטיים עבור מי שמעוניין להעתיק את מקום מגוריו לקרית שמונה ואצבע הגליל. לכן משתתפי הכנס קיבלו מידע חשוב גם  בנושא דיור, חינוך, הטבות במיסוי ועוד.

במהלך הכנס המשתתפים שמעו גם הרצאה של סגן ראש העיר עו"ד אופיר יחזקאלי בנושא פיתוח כלכלי ויזמות, תעשיית הפודטק ומנועי הצמיחה של העיר.

הצורך במהנדסים באזור אצבע הגליל מציף בעיה ידועה והיא, שכיום אין באזור מוסד אקדמי שמכשיר מהנדסים. לכן מי שרוצה ללמוד הנדסה צריך לעשות את זה מחוץ לאזור, כשהאופציה הקרובה ביותר היא מכללת אורט בראודה בכרמיאל.

מכללת אורט בראודה, צילום: דרור מילר

כאשר צעירים וצעירות עוזבים את האזור לצורך לימודים יש יותר סיכוי שהם לא יחזרו, כי הביקוש למהנדסים קיים בכל הארץ, והשכר במקומות אחרים יותר גבוה.

יש מסלול להנדסאים במכללה הטכנולוגית תל חי, ובמכללה האקדמית יש מסלול במדעי המחשב, זה נותן מענה מאוד חלקי לבעיה. רוב המשרות המוצעות דורשות מסלול לימודים והתמחות שלא קיים באזור אצבע הגליל.

תחום הפודטק אמור להיות הקטר שיוביל את ההתפתחות הטכנולוגית והתעשייתית באזור. בשלב הראשוני יצטרכו לשם כך בעיקר אנשים שהתמחותם היא ביו- טכנולוגיה ומדעי המזון. בהמשך, כאשר הסטארטאפים יעברו לשלב של הקמת מפעל, אז תגבר הדרישה לאנשי מקצוע בתחום הנדסת מכונות, הנדסת חשמל והנדסת תוכנה.

ברור לכן שהצורך להביא מהנדסים לגליל העליון יגבר בשנים הקרובות. הכנס שהתקיים בשבוע שעבר הוא רק צעד ראשון, ויידרש מאמץ גדול בתחום הזה בעתיד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: