יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

חדשות בצפונט

חדשות

צומת נוספת על כביש 90

תוכנית השלמתה של שכונת בימת תל חי בקרית שמונה כוללת גם הקמה של צומת חדשה, 300 מ' צפונית לצומת מצודות

פורסם בתאריך:


בישיבת מועצת העיר קרית שמונה, שהתקיימה בשבוע שעבר אושר תקציב פיתוח בהיקף 8 מיליון שקלים לתשתיות בשכונת בימת תל חי. במסגרת זו דובר על התוכנית להשלמת השכונה, ועל הסדרי התחבורה החדשים המתחייבים ממנה.

עד היום הושלמה בנייה של בערך שליש מהתוכנית הכוללת של שכונת בימת תל חי. השכונה אמורה לכלול שני אזורים שיוקצו לבנייה עצמית במתכונת בנה ביתך, (מסומן בכתום במפה) וביניהם אזור של בנייה רוויה (מסומן בכחול). בנוסף יש בתוכנית גם פיתוח סביבתי, גנים ציבוריים ועוד.

מפת פיתוח בימת תל חי

כיום תושבי בימת תל חי שרוצים לצאת מהשכונה צריכים לנסוע לתוך העיר דרך רחוב יקותיאל אדם. וזה מצריך אותם להשתלב בתוך התנועה של שאר דיירי השכונות הצפוניות של העיר.

בתוכנית הפיתוח של בימת תל חי יש כוונה לקשר את השכונה ישירות לכביש 90. הכביש יהיה המשך לרחוב הרי יהודה וירד לכיוון כביש 90 ויתחבר אליו בצומת מרומזרת 300 מטר צפונית לצומת מצודות.

במהלך הדיון במועצת העיר על התוכנית טען חבר המועצה, אלי זפרני, שהוא הציע הקמת כיכר עגולה בצומת מצודות, שהכביש מכיוון בימת תל חי יתחבר אליה, אבל לדבריו, המהנדס אדם קולמן, שהיה מהנדס מלווה של העירייה, פסל את ההצעה הזו.

צומת מצודות

הקמת צומת מרומזרת 300 מטרים צפונית לצומת מצודות היא בעייתית מכיוון שזה יוצר עיכוב נוסף על כביש  90, בייחוד בשעות הבוקר, בהם יש תנועה ערה לכיוון מכללת תל חי.

מצד שני, הקמה של כיכר עגולה בצומת מצודות גם היא בעייתית בגלל נפח התנועה הגדול בצומת הזו. כיכר עגולה יעילה עד נפח תנועה מסוים, ומעבר לו היא יוצרת עיכוב בזרימת התנועה.

ההשלמה של שכונת בימת תל חי ואיכלוסה, יחד עם האיכלוס של שכונת יובלים יגבירו את העומס על על כביש 90 ועל צומת מצודות. הפיתרון לכך הוא בניית ציר תנועה מזרחי מקביל מצפון לדרום. תוכנית כזאת כבר קיימת, והשאלה שנותרת היא רק מתי היא תמומש.

מפת פיתוח של קרית שמונה עם הציר המזרחי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: